.

اسماعیل رضایی برجکی:

ترجمه مقالات «سادات‌پژوهی» از طرح‌های در دست اقدام بنیاد پژوهش‌های اسلامی است

معاون گروه سادات و مفاخر اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ترجمه مجموعه مقالاتی در موضوع سادات‌پژوهی از زبان انگلیسی به فارسی از جمله کارهای در دست اقدام این گروه است.

1398/2/3 سه‌شنبه

اسماعیل رضایی برجکی در گفت‌وگو با آستان نیوز به تبیین طرح‌های در دست اقدام گروه سادات و مفاخر اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در سال جاری پراخت و عنوان کرد: طرح «اطلس تاریخی سادات ایران» بزرگ‌ترین طرح پژوهشی در حال اجرای این گروه است که معرفی خاندان‌های معروف، تهیه نسب‌نامه با استفاده از نرم‌افزارهای جدید و تهیه نقشه‌های مهاجرت و پراکندگی استقرار سادات، از ویژگی‌های این پژوهش است.
این پژوهشگر تصریح کرد: تدوین اطلس تاریخی سادات ایران شامل مناطق فارس، خوزستان، گرگان و استرآباد، همدان و گیلان، اجرای طرح حوزه علمیه خراسان شمالی و اجرای طرح مناسبات معنوی آسیای معنوی، افغانستان و قفقاز با حرم مطهر رضوی از فعالیت‌های پیش روی این گروه پژوهشی است.
وی تصریح کرد: همچنین معرفی سادات رضوی مهاجر و ساکن در هندوستان، تکمیل و توسعه کتابخانه تخصصی سادات، برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوع سادات‌پژوهی، مزارشناسی و معماری آرامگاهی، برگزاری حدود سه جلسه نقد و بررسی آثار گروه و همکاری با سازمان اوقاف و امور خیریه برای تهیه شناسنامه بقاع کشور از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده توسط این گروه در سال جاری است.
معاون گروه سادات و مفاخر اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این گروه در راستای انجام مأموریت‌های خود، پژوهش در چند حوزه کاری شامل نسب‌شناسی، مزارشناسی، معرفی مشاهیر و مفاخر اسلامی، معرفی بقاع و مزارات و ترجمه آثار مرتبط با این موضوعات را همزمان پیگیری می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.