.

سلامت و کیفیت؛ ارمغان فرآورده‌های لبنی رضوی

در دنیای امروز کیفیت حرف اول تمامی محصولات و خدمات است، از این رو تولید‌کنندگان برای کسب بازار فروش و رضایت متقاضیان کوشش می‌کنند تا محصولاتی با کیفیت بالا تولید کنند.

1398/2/5 پنجشنبه

به عبارتی دیگر در محیط اقتصادی و رقابتی امروزه، تمامی مجموعه‌ها برای حفظ بقای خود نیاز به تأمین نیاز مشتریان دارند و این رضایت جز از طریق افزایش کیفیت محصولات و خدمات امکان‌پذیر نیست. شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی با هدف تکمیل زنجیره ارزش از طریق استحصال شیر با کیفیت تولید شده در دامپروری‌های آستان قدس رضوی، با هدف ایجاد کسب و کار مولد و شغل پایدار  در سال 1375در منطقه محروم رضویه تأسیس شده است. این شرکت با توجه به حسن سابقه و ارزش برند رضوی و اهمیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران براي قرار گرفتن در مسير رشد، توسعه و بهبود مستمر در عرصه توليد و فروش فرآورده‌هاي لبني و نيز افزايش جلب اعتماد و رضايت مشتريان، چشم‌انداز پنج‌ ساله خود را كسب بالاترين سهم بازار و تبديل شدن به مجموعه‌ای برتر در استان‌هاي خراسان بزرگ و كسب سهم ده درصدي در ساير استان‌هاي منطقه پنج كشور قرار داده است. از همین رو و در جهت رسیدن به اهداف استراتژیک مذکور، در این گزارش به مهم‌ترین اقدامات این شرکت طی 3 سال گذشته در حوزه‌های کیفیت، تولید و پشتیبانی تولید و بازرگانی پرداخته‌ایم.

دریافت نشان سیب سلامت
ايمني و سلامت، نشانی است که مطابق آیین‌نامه‌ای از سوی سازمان غذا و دارو به فرآورده‌های دارویی، غذایی و بهداشتی اعطاء می‌شود و نگاره آن سیب سبز رنگی است که نماد سلامت بوده و هدف آن کمک به مصرف‌کننده به منظور شناسایی ویژگی‌های تغذیه‌ای محصول است تا با توجه به شرایط جسمی و نیازهای شخصی، انتخاب آگاهانه داشته باشد. دارندگان نشان می‌توانند نگاره آن را روی برچسب فرآورده تولیدی خود درج کنند. شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی در سال 1397 توانسته نشان سیب سلامت را برای ماست پروبیوتیک کم چرب و شیر غنی شده با ویتامین D با رعایت معيارهاي اعطاء نشان مذکور، همچون نداشتن مواد افزودنی شیمیایی غیر مجاز، به حداقل رساندن میزان کالری فرآورده از طریق کاهش مصرف کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌ها، به حداقل رساندن میزان نمک مصرفی، استفاده از مواد افزودنی و مواد اولیه طبیعی، تولید بهداشتی و صنعتی فرآورده‌های سنتی، دارا بودن مواد موثره طبیعی به منظور ارتقاء سلامت مصرف‌کننده، به حداقل رساندن ترکیبات و عوامل خطرساز از قبیل اسیدهای چرب ترانس و اشباع را کسب کند. همچنین تمامی محصولات این شرکت، عاری از سموم قارچی، باقی‌مانده سموم دفع آفات نباتی و داروهای دامپزشکی، عوامل آلودگی بیولوژیک، هورمون‌ها و عوامل آلرژن است.