.

سخنران حرم مطهر رضوی:

پویایی و حرکت مهم‌ترین رکن انتظار است

سخنران حرم مطهر رضوی پویایی و حرکت را مهم‌ترین رکن انتظار دانست.

1398/2/5 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد صابری تولایی در سلسله جلسات تبلیغی-مذهبی حرم مطهر رضوی که ظهر امروز در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، به تبیین وظایف منتظران در زمان غیبت امام زمان(عج) پرداخت.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف منتظران در زمان غیبت امام عصر(عج) این است که نسبت به آن حضرت شناخت پیدا کنند و مشغول شدن به تعلقات دنیایی باعث غفلت آنها از ایشان نشود.
سخنران حرم مطهر رضوی تبعیت از مرجع تقلید را یکی دیگر از وظایف منتظران در عصر غیبت دانست و اظهار کرد: امام زمان(عج) شیعیان را در زمان غیبت به راویان حدیث ارجاع داده‌اند و در واقع هر کدام از مراجع تقلید زبان گویای امام زمان(عج) در بین مردم هستند.
وی افزود: دعا برای فرج امام زمان(عج) نیز از جمله وظایف منتظران است که در دوران غیبت ولی‌عصر باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشند. متاسفانه ما هنوز آن طور که شایسته است ضرورت وجود امام زمان(عج) را در جامعه احساس نکرده‌ایم.
صابری تولایی ابراز کرد: کسی که منتظر امام زمان(عج) است باید بستر ساز ظهور آن حضرت باشد. کسی که می‌خواهد زمینه ساز ظهور باشد قبل از هر چیز باید درک درستی از مفهوم غیبت داشته باشد و دغدغه ظهور داشته باشد.
وی ادامه داد: اولین رکن انتظار تشنگی است؛ یعنی منتظر واقعی باید ضرورت حضور امام در جامعه را با تمام وجود احساس کرده باشد و مانند شخص تشنه‌ای که به دنبال آب می‌گردد و تا سیراب نشود آرام و قرار ندارد، باید برای فراهم کردن زمینه‌های ظهور امام زمان(عج) تلاش کند.
وی دومین رکن انتظار را استقامت و پایداری دانست و اظهار کرد: استقامت در مسیر کار بسیار مشکلی است. چرا که برای انتظار فقط ادعا کافی نیست و فرد منتظر در این مسیر با سختی‌ها و مشکلات بسیاری مواجه است که باید در برابر این مشکلات مقاومت کند و تسلیم مشکلات نشود.
از منظر این کارشناس مذهبی سومین رکن انتظار محبت و شیدایی است؛ کسی که عاشق امام زمان(عج) باشد همیشه دغدغه ظهور دارد و تا زمانی که به معشوقش نرسد آرامش ندارد و تلاش می‌کند که بستر ساز ظهور مهدی موعود(عج) باشد.
وی چهارمین و مهمترین رکن انتظار را حرکت و پویایی دانست و عنوان کرد: کسی که منتظر ظهور است باید در این راستا تلاش کند و حرکت و پویایی داشته باشد و به طور کلی انتظار فرج پویایی و حرکت را به دنبال خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.