.

در قالب 4 غرفه عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی و بین الملل انجام شد؛

ارائه 670 عنوان کتاب از تولیدات جدید آستان قدس رضوی در نمایشگاه کتاب تهران

آستان قدس رضوی همانند سنوات گذشته امسال در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در قالب 4 غرفه عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی و بین المللی با بیش از670 عنوان کتاب...

1398/2/9 دوشنبه

...از جدیدترین آثار و تولیدات انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر)، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، معاونت تبلیغات اسلامی، سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد، بنیاد فرهنگی رضوی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) و موسسه جوانان حضور پیدا کرده است.
مدیریت غرفه کودک و نوجوان در این نمایشگاه برعهده انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) و مدیریت غرفه دانشگاهی این نمایشگاه بر عهده دانشگاه علوم اسلامی رضوی و دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) است و علاو‌ه بر آن مسئولیت اداره غرفه بین الملل و عربی را بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بر عهده گرفته است.

نمایشگاه کتاب تهران فرصتی ناب برای ترویج سیره رضوی
نمایشگاه بین المللی کتاب تهران این روز‌ها مملو از دوستدارن کتاب، دانشجویان، محققان، پژوهشگران و ناشران داخلی و خارجی است که در عرصه فرهنگی فرصتی ناب و بی‌نظیر محسوب می‌شود و آستان قدس رضوی هر ساله به نحوه احسن از این ظرفیت و فرصت ناب با انتشارت کتاب‌های مرتبط با سیره حضرت رضا(ع) و برای ترویج سبک و سیره رضوی در سطح جامعه استفاده می‌کند.

لزوم معادل‌سازی کتب عربی به زبان فارسی
حجت الاسلام والمسلمین علی حسنی یکی از مخاطبان کتاب‌های تخصصی و علمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است که همانند سنوات گذشته، امسال نیز در سی و دومین نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران با هدف خرید کتاب‌های تخصصی این بنیاد پژوهشی حضور پیدا کرده است و می‌گوید: کتاب‌های عربی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی دارای مخاطبان خاص است ولی به دلیل پر بار بودن باید معادل سازی آن‌ها به زبان فارسی هم انجام شود چرا که مردم بدون شک نیازمند استفاده از معانی و مفاهیم چنین کتاب‌های علمی هستند.
وی به دو تفاوت بارز بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نسبت به سایر مرکز علمی اشاره و بیان می‌کند: قیمت کتاب‌های این بنیاد با وجود افزایش قیمت کاغذ حقیقتا بسیار مناسب است و همچنین از گروه‌های تحقیقاتی و پژوهشی متخصص در انتخاب و گزینش کتاب‌های علمی برخوردار است.

بنیاد پژوهش‌ها موفق‌ترین بنیاد‌ها علمی و پژوهشی کشور
غرفه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی سرشار از کتاب‌های علمی حاصل سال‎ها تحقیق و پژوهش پژوهشگران این بنیاد است. جوانی محو در خواندن برخی از عناوین کتاب‌های این بنیاد است. خودش را بهمن شیردل معرفی و اظهار می‌کند: بنده معتقدم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی یکی از موفق‌ترین بنیاد‌ها علمی و پژوهشی کشور در سایه حضرت رضا(ع) به شمار‌ می‌رود که در این نمایشگاه با آثار جدید همراه با تخفیف، قیمت‌های مطلوب و صفحه آرایی حرفه‌ای حضور پیدا کرده است.
وی به حرکت جدید و شاخص بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در اواخر سال گذشته اشاره و خاطرنشان می‌کند: این بنیاد در حرکت جدید کتاب‌های اصل منابع را همچون کتاب مجالس المؤمنین، کمالی مفید و... مورد تحقیق و تفحص قرار می‌دهند که بسیار قابل تقدیر است.
غرفه انتشارات آستان قدس رضوی(به نشر) در کنار غرفه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیش از 800 عنوان کتاب در مساحتی حدود 80 متر مربع بافضای از معماری اسلامی به دوستدارن کتاب خدمات فرهنگی ارائه می‌کند.

قیمت‌ها‌ و تخفیف‌های باورنکردنی کتاب
حسین احمدزاده یکی از دانشجویان رشته حقوق است که در هنر خوشنویسی دستی بر قلم دارد و چند سالی از انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) کتاب‌هایی نظیر مناجات حضرت علی(ع) با خط میرعلی هروی را خریداری کرده است و قیمت‌های امسال را نسبت به سال گذشته بهتر می‌داند، می‌افزاید: کیفیت چاپ کتاب‌های این انتشارات از نظر صحافی، رنگ و جلد حقیقتا بی‌نظیر است.
وی اضافه می‌کند: کتاب‌های انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) در حوزه کودک و نوجوان هم کتاب‌های ناب چاپ می‌کند و از لحاظ رنگ آمیزی و جذابت کودکان را به سمت خود جذب می‌کند.

جذابیت ویژه در صحافی کتاب‌های به‌نشر
مسعود نیک پرور یکی دیگر از مشتریان همیشگی و مداوم کتاب‌های انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) است که در تهران زندگی می‎‎کند، او در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همراه با اعضای خانواده حضور پیدا کرده است و در همین راستا تصریح می‌کند: امروز یک کتاب تحت عنوان «امام رضا(ع)؛ زندگی و اقتصاد» را از به‌نشر خریداری کردم که در آن درباره اقتصاد اسلامی مطالب نابی نوشته بود و از نظر بنده این کتاب الگوی خوبی برای اقتصاد در کشور ارائه می‌دهد.
وی تأکید می‌کند: با استناد به خرید کتاب از انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر)، قیمت کتاب‌های این انتشارات نسبت به سایر انتشارات خصوصی مناسب‌تر است و علاو‌بر این کتاب‌های موضوعی به‌نشر از جنبه ویرایش، روی جلد و رنگ بندی بسیار جذابیت دارند.
گفتنی است، سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ع) با حضور 24 هزار ناشر داخلی و 800 ناشر خارجی به صورت مستقیم و غیر مستقیم آثار خود را در معرض دید علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی گذاشته‎اند و انتشارات آستان قدس رضوی در چهار غرفه و با 2 هزار و 400 عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

گزارش: مرتضی خفتان پناه
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.