.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی؛

باید باورها را به سمت ارزش‌های الهی اصلاح کنیم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: کار فرهنگی باید جلوه بیرونی داشته باشد و منجر به تغییر باورها و رفتارها به سمت ارزش‌های الهی شود.

1398/2/25 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، سیدرضا فاطمی امین امروز چهارشنبه در دیدار با مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی که در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، با تأکید بر اینکه مأموریت اصلی آستان قدس رضوی کار فرهنگی است، تصریح کرد: سازمان فرهنگی از زمان تشکیل تا به امروز با انسجامی که میان مؤسسات فرهنگی آستان قدس رضوی ایجاد کرده توانسته بسیار تأثیرگذار باشد.
وی با اشاره به وضعیت فرهنگی کشور، اظهار کرد: بررسی تحولات اقتصادی در جامعه قابل سنجش و بررسی است اما در حوزه فرهنگ شاخص‌ها و اطلاعات آشکار نبوده و قابل سنجش نیستند که این موضوع یکی از مشکلات و سختی‌های کار فرهنگی است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ﻓﺮﻫﻨﮓ را ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ‌اي از ارزش‌ﻫﺎ، ﺑﺎورﻫﺎ و رفتارها خواند و گفت: رفتار 3 مؤلفه اصلی دارد که عبارت است از انگیزه‌ها و خواستن‌ها، زیرساخت‌ها و توانایی‌ها و در نهایت دانش و علم. در حوزه کار فرهنگی باید باورها و نیت‌ها را به سمت ارزش‌های الهی اصلاح کرد.
وی افزود: اگرچه نیت‌ برای تعالی انسان‌ اصل است اما چون رفتارها، فرصت‌ها و چالش ها را پیش می‌آورد نیت و رفتار در حوزه فرهنگ و کمال انسانی به یک اندازه حائزه اهمیت است.
فاطمی امین مسئولان سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی را به تعریف شاخص‌هایی برای سنجش وضعیت فرهنگ جامعه سفارش و ابراز کرد: باید پس از اجرای طرح‌های فرهنگی در یک منطقه یا جامعه خاص، تغییرات رفتار افراد به سمت رفتارهای صحیح مبتنی بر باورهای دینی در آن جامعه مورد بررسی قرار بگیرد.
وی با اشاره به گستره‌ حوزه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی از مدارس گرفته تا حوزه کتاب و نشر، گفت: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی می‌تواند طرح‌های فرهنگی ملی را بصورت پایلوت اجرا کند.
گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی و جمعی از مدیران فرهنگی آستان قدس رضوی به ارائه گزارش عملکرد و نقطه نظرت خود پیرامون مسائل فرهنگی پرداختند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.