.

حجت‌الله عبدالملکی:

نهادینه‌سازی فرهنگ تولید، کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور است

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه امام صادق(ع) گفت: کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور نهادینه‌سازی فرهنگ تولید در سطح جامعه است.

1398/3/3 جمعه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الله عبدالملکی شب گذشته در جمع هیئت فعالان فضای مجازی و اهالی رسانه مشهد مقدس، به مبحث شعار رونق تولید در چارچوب علمی اقتصاد مقاومتی پرداخت و اظهار کرد: رونق تولید شاکله تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی وابستگی کشور را نسبت به بیگانگان کاهش می‌دهد، گفت: کاهش تورم، افزایش اشتغال، درآمد و رفاه عمومی، افزایش درآمد‌های دولت، کاهش نیاز به درآمد‌های نفتی، استقلال اقتصادی از جمله آثار و برکات تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار ‌می‌رود بنابراین فعالان فضای مجازی برای محقق ساختن این هدف والا باید از تخصص خود مایه بگذارند.
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه برای رونق تولید پنج موئلفه بازار، نیروی کار، دانش و فناوری، سرمایه و مواد اولیه نیاز است، تاکید کرد: ایران این 5 موئلفه را دارد ولی تنها چیزی که باعث عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه می‌شود، نبود فرهنگ تولید است.
عبدالملکی با تاکید بر اینکه فرهنگ تولید موجب آمیخته شدن موئلفه‌های رونق تولید می‌شود، افزود: فرهنگ تولید به این معناست که تولیدکننده محصولش را با بهترین کیفیت ارائه کند، هر ایرانی تولیدات ایرانی خریداری کند و مشکلات صنعتی با کمک دانشگاه‌ها مرتفع شود؛ از همین رو عناصر اقتصادی-اسلامی باید در بدنه جامعه تزریق شود چرا که از این طریق تولید رونق می‌گیرد و کشور ایران به یک قدرت اقتصادی بدل خواهد شد.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از برخی فعالان فضای مجازی به رسم یادبود تقدیر به عمل آمد و میهمانان در پایان از سفره با برکت افطاری بهره‌مند شدند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.