.

استقبال زائران از ایستگاه‏های فرهنگی کودکانه حرم رضوی در شب‌ قدر

ایستگاه‏های فرهنگی کودکانه حرم رضوی در شب‏ نوزدهم ماه مبارک رمضان با استقبال پرشور والدین و کودکان همراه شده است.

1398/3/3 جمعه

به گزارش آستان نیوز، اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی به مناسبت لیالی قدر برای بهرمندی و ترویج معارف دینی ویژه کودکان ایستگاه‌‌های فرهنگی را در نقاط مختلف حرم مطهر رضوی برپا و در آن مجموعه کاملی از خدمات فرهنگی کودکانه را ارائه می‌کند.
در این ایستگاه‏ها برای عموم کودکان 4 تا 11 سال برنامه فرهنگی وجود دارد، کودکان می‏توانند از برنامه‏های نقاشی و مسابقه و شعرخوانی بهرمند شوند و نوجوانان نیز در مسابقات فرهنگی شرکت کنند.
در برخی از این ایستگاه‏ها غرفه مشاوره، پاسخگویی شرعی و اعتقادی ویژه بزرگسالان وجود دارد که با استقبال زائران مواجه شده است.
ایستگاه‏ها فرهنگی در صحن‌های جامع رضوی، جمهوری اسلامی، باب الهادی(ع)، دارالهدایه، کوثر و ... دایر شده است و غالبا خانواده‏هایی که فرزند کوچک دارند در اطراف آن حضور دارند.
این پایگاه‏ها ویژه شب قدر نوزدهم از ساعت 15:30 آغاز به کار کرد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا ساعت 12 میزبان زائران است.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی حسن‌زاده درباره برپایی این ایستگاه‌ها ابراز کرد: ایستگاه‏های فرهنگی کودکانه 4 سال است که در شب‌های قدر به کودکان خدمات فرهنگی ارائه می‎دهد و هر سال نیز با استقبال گرم این عزیزان مواجه شده است.
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی افزود: این پایگاه‌ها از ابتدای ماه رمضان فعال بوده ولی در شب‎های قدر با حضور مربیان بیشتر و بازه زمانی طولانی‌تر میزبان کودکان و نوجوانان است.
وی ادامه داد: این پایگاه در شب 21 و 23 رمضان نیز دایر خواهد بود و والدین می‎توانند فرزندان خود را به پایگاه بیاورند.
حسن‌زاده خاطرنشان کرد: هدف اصلی برپایی این ایستگاه‌ها تعلیم معارف دینی و آشنایی کودکان با مفاهیم شب قدر در قالب‌های نقاشی، شعر خوانی، بازی و مسابقه است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.