.

دورهمی حقیقی مجازی‌ها

هیئت فعالان فضای مجازی و اهالی رسانه مشهد مقدس به همت موسسه رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی آستان قدس رضوی با حضور 350 تن از تلاشگران این عرصه در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس برگزار شد.

1398/3/5 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم حجت‌الاسلام سید حسین آقامیری با محوریت سیره امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: انحراف در جامعه دوران امام حسن(علیه‌السلام) منجر به این شد که میدان جنگ سخت به جنگ نرم تبدیل شود.
وی بیان کرد: رسانه بنی‌امیه با سخنرانی‌ها و تولید شایعات باعث شد که مردم در کنار امام مجتبی(علیه‌السلام) نمانند و او را تنها بگذارند بنابراین رسانه یکی از مولفه‌های است که به تثبیت حکومت‌ها کمک می‌کند. امروز هم رسانه‌های ما آن طور که باید بیدار نشده‌اند، اگر اهالی رسانه می‌خواهند مردم را بیدار کنند باید ابتدا خود بیدار شوند.
آقامیری به فراموشی سپردن رهبران و شخصیت‌های جریان ساز و تحریف چهره قهرمانان یک ملت را از شیوه‌های دشمنان برای از بین بردن یک ملت دانست و افزود: دعوا بین دستگاه بنی‌امیه و امام حسن(علیه السلام) بر سر دو گفتمان بود اما دستگاه رسانه‌ای بنی‌امیه این گونه القاء کردند که دعوا برسر حکومت است و جامعه ما اگر صلح امام مجتبی(علیه السلام) را نفهمد محکوم به عاشورا خواهد بود.

فرهنگ تولید حلقه گمشده رونق تولید
در ادامه دکتر حجت‌الله عبدالملکی، اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به وضعیت پیشرفت ایران و جهان طی 40 سال گذشته پرداخت و گفت: در طی 40 سال گذشته دنیا پیشرفت کرده و براساس شاخص‌ها میانگین نرخ رشد پیشرفت ایران اندکی از نرخ رشد 20 کشور برتر دنیا بیشتر است.
وی افزود: انتظاری که مردم ما از پیشرفت کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشتند برآورده نشده است و مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید می‌کنند که کشور پیشرفت خوبی داشته اما رضایت بخش نیست.
این اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) با بیان اینکه شکاف‌های در آغاز گام دوم انقلاب وجود دارد بیان کرد: واقعیت این است که ظرفیت ما برای پیشرفت، از آنچه که محقق شده و مورد انتظار مردم است بالاتر بوده و مهم‌ترین مامورین ما در گام دوم انقلاب پر کردن این شکاف‌های موجود بوده تا از روند پیشرفت فعلی به روند پیشرفت ظرفیتی که داریم حرکت کنیم.
عبدالملکی درباره اهمیت رونق تولید ملی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اذعان کرد: تولید شاکله اقتصاد مقاومتی و افزایش موجودی کالای مورد نیاز می‌شود همچنین زمانی که تولید رونق گیرد تورم کاهش یافته و نیاز ما را به کالاهای خارجی کم می‌کند.
وی اشتغال را روی دیگر تولید که باعث جذب نیروی کار می‌شود عنوان کرد و ادامه داد: تولید منجر به افزایش درآمدهای مالیاتی دولت می‌شود و استقلال اقتصادی و رفاه عمومی را به ارمغان می‌آورد.
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به 6 عامل مورد نیاز برای رونق تولید اشاره و بیان کرد: بازار، نیروی کار، دانش و فناوری، سرمایه، مواد اولیه و فرهنگ تولید از عوامل اصلی برای تولید در کشور بوده که تمام موارد به جز فرهنگ تولید در کشور موجود است.
عبدالملکی، فرهنگ تولید را کلید تقویت و رونق تولید کشور دانست و اظهار کرد: فرهنگ اقتصادی اسلامی صد در صد در مسیر تولید است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.