.

انعکاس انوار رضوی تا شبه قاره هند و پاکستان

شبکه ماهواره‌ای امام رضا(ع) که تا پیش از این تولیداتش مختص عرب زبانان و کشورهای خاورمیانه و شمال و شرق آفریقا بود، در سال جاری با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید محتوا برای اردو زبانان را نیز در دستور کار خود قرار داد تا مسلمانان شبه قاره هند و پاکستان و همچنین اردو زبانان دیگر نقاط جهان نیز از برنامه‌های این شبکه بهره‌مند شوند.

1398/3/11 شنبه

تلاش این شبکه امسال و برای نخستین بار با مشارکت کانال اردوی شبکه جهانی سحر موجب شد تا شیفتگان حضرت رضا(ع) در ماه مبارک رمضان از طریق تصاویر ماهواره‌ای میهمان بارگاه منور رضوی شوند و حالا به لطف فرکانس‌های ماهواره‌ای، ویژه برنامه «ماه خدا، راه رضا» در سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت 2:45 تا 4 بامداد به صورت زنده و مستقیم بر روی آنتن شبکه های امام رضا(ع) و کانال اردوی شبکه جهانی سحر می‌رود.
بررسی طب اسلامی با حضور حجت الاسلام جان علی شاه کاظمی، سخنرانی دکتر سید محمد عباس نقوی خطیب حرم مطهر رضوی، حضور اساتید و محققان دین‌پژوه، تفسیر دعای ابوحمزه ثمالی، بیان داستان هایی ازحضرت رضا(ع)، پخش صلوات خاصه و گزارش‌هایی از زائران اردو زبان از جمله بخش‌های این برنامه 75 دقیقه‌ای است.
سید حسام الدین مهاجری، تهیه کننده کانال اردوی شبکه جهانی سحر که این روزها خود میهمان امام رضا(ع) است، در این‌باره می‌گوید: بسیار خرسندم از اینکه توفیق یافته‌ام برای افرادی برنامه بسازم که قریب به 21 سال با آن‌ها در شبه قاره هند و پاکستان زندگی کرده‌ام و خوب می‌دانم که چه ارادتی به اهل بیت(ع) دارند و زمانی که برای آنها کار می‌کنم خیر و برکت را در زندگی‌ام احساس می کنم.
او معتقد است کانال اردوی شبکه جهانی سحر و شبکه امام رضا(ع) در همین مدت کوتاه مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند چرا که همواره مردم عطش برنامه‌های متفاوت را دارند. متأسفانه در هند و پاکستان شبکه‌های غیر اخلاقی زیادی وحود دارد، در حالی که مردم تشنه تولیدات شبکه‌های مذهبی هستند و حالا به لطف راه‌اندازی شبکه امام رضا(ع) مسلمانان اردو زبان برای اولین بار سحرگاهان از کانال اردوی شبکه جهانی سحر و امام رضا(ع) شاهد اجرای زنده و مستقیم از صحن و سرای حرم رضوی هستند.
ارسال روزانه صدها پیام مملو از ارادت، تضرع و التماس دعا به این برنامه ماحصل تلاش ده‌ها نفری است که در شبکه امام رضا(ع) شرایط حضور سحرگاهی مجری و میهمانان برجسته این برنامه را فراهم نموده اند. تلاشی که امسال برای نخستین بار در ماه مبارک رمضان ارتباط معنوی و زیارت از راه دور اردو زبان ها را فراهم کرده است.
ویژه برنامه «ماه خدا، راه رضا» با اختصاص 7 دوربین پشتیبانی می‌شود. کارگردان، صدابردار و عوامل فنی همه از شبکه امام رضا(ع) هستند که با مشارکت تهیه‌کننده و مجری کانال اردوی شبکه جهانی سحر توفیق یافته‌اند تا سحرگاهان، شمیم بارگاه منور رضوی را روانه هزاران منزل در هند و پاکستان کنند.
سوژه‌های ناب گزارشی از رواق کوثر، محل ویژه برنامه‌های اردو زبانان در حرم رضوی از جذابیت‌های این برنامه است. روایت‌هایی از مسلمانانی که با هزاران سختی و مشقت روانه سرزمین توس شده‌اند تا مشمول عنایات حضرت رضا(ع) شوند.

گزارشگر: تکتم حیدریان
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.