.

برگزاری آخرین جنگ قرآنی کودک و نوجوان در حرم رضوی

همزمان با بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان آخرین جنگ قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان در حرم رضوی برگزار شد.

1398/3/14 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، این جنگ قرآنی به همت واحد محافل و مسابقات اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی و با حضور بیش از دویست کودک و نوجوان در محل دارالقرآن الکریم حرم رضوی برگزار شد.
در این جنگ قرآنی دو کارشناس و مجری کودک آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام مصطفی ثابتی و شهرام تدین به اجرای برنامه‌های قرآنی پرداختند و در قالب قصه و نمایش شرکت کنندگان را با مفهوم اخلاق قرآنی و اهمیت به کاربردن این نوع اخلاق در خانواده و جامعه آشنا کردند.
در این مراسم کودکان و نوجوانانی که جزء سی‌ام قرآن را حفظ کرده بودند بعد از پاسخگویی به سوالات کارشناسان قرآنی و همچنین چندتن دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم کارت امتیاز دریافت کردند و در مسابقه پایانی این جنگ قرآنی شرکت داده شدند.
با توجه به همزمانی برگزاری آخرین جنگ قرآنی کودک و نوجوان با شب رحلت امام خمینی(ره) حجت‌الاسلام مصطفی ثابتی طی سخنانی به تبیین شخصیت امام راحل(ره) پرداخت و گفت: حضرت امام خمینی(ره) امروز یک الگوی تمام عیار در زمینه اخلاق و رفتار قرآنی هستند چرا که رفتار ایشان بر مبنای دستورات قرآنی بود.
وی افزود: امام خمینی(ره) مانند فرشته‌ای بود که راه ایشان ادامه دارد و رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راه او را ادامه می‌دهد چرا که قرار است انقلاب ما به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) متصل شود.
شهرام تدین نیز در این مراسم گفت: کسی که قرآن می‌خواند باید رفتار او قرآنی باشد و کسی که می‌خواهد رفتارش قرآنی باشد باید تفکر اسلامی داشته باشد.
گفتنی است مراسم اختتامیه جنگ قرآنی ویژه کودک و نوجوان که در ایام ماه رمضان همه روزه از ساعت 18 الی 19 پذیرای نوجوانان زائر و مجاور بود، ساعت 17 روز پنج‌شنبه بیست سوم خرداد ماه در محل دارالقرآن الکریم حرم رضوی برگزار خواهد شد و در این مراسم از کودکان و نوجوانانی که بیشترین کارت امتیاز را طی برگزاری این جنگ قرآنی دریافت کرده‌اند با اهدای جوایز نفیسی تقدیر خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.