.

آیت الله محمدهادی عبدخدایی:

امام خمینی(ره) مکتب جدیدی در عرصه سیاست خلق و تعریف کرد

عضو خبرگان رهبری در جلسه رونمایی از آثار امام خمینی(ره) در گنجینه رضوی بنیانگذار انقلاب را خلق کننده مکتب جدیدی در عرصه سیاست معرفی کرد.

1398/3/13 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، آیت الله محمدهادی عبدخدایی در جلسه رونمایی از آثار امام خمینی(ره) در موزه آستان قدس از امام خمینی به عنوان اسوه ای یاد کرد که رفتار ایشان یادگاری از بزرگان دین و ائمه معصوم(ع) بوده است.
وی ایمان، اخلاص، شجاعت و فکر امام را برگرفته از مکتب ائمه معصوم(ع) دانست و گفت: ایشان با اتکا به خدا در مسیر سیاست حرکت کرد و مکتب جدیدی را در مسیر سیاستمداری ایجاد کردند.
آیت الله عبدخدائی تصریح کرد: در دنیا مکاتب مختلف سیاسی وجود دارد که معمولا در هیچ یک از آنها توجهی به معبود هستی نشده اما مکتبی که امام ایجاد کرد بر پایه محوریت الله شکل گرفت.
وی به برنامه‌های دنیای غرب برای تسلط بر ایران اشاره داشت و گفت: معمولا سیاستمداران وعده‌های فراوانی به ایران می دهند تا ایران را جذب خود کنند، اما امام(ره) خط قرمزی داشت که اطراف امریکا و شوروی آن روز و چین کشیده بود تا به بهانه کمک، زمینه‌های تسلط بر این ملت را ایجاد نکنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سیاست‌های کشورهای لائیک توسط ثروتمندان گردانده می‌شود و این در حالی است که امام بین حکومت الهی و انتخاب مردم را جمع کردند و روش جدیدی را در سیاست بر پایه مردم‌داری دینی ارائه کردند.
وی در ادامه سخنان خود به موضوع ولایت فقیه اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) با استفاده از فقه امین شیعه مسئله ولایت فقیه را نشان دادند که البته از جنبه کلامی نیز معتقد به ولایت فقیه هستیم.
آیت الله عبدخدایی به سابقه حضور مقام معظم رهبری در دنیای سیاست اشاره کرد و ایشان را سیاستمدار کارکشته‌ای معرفی کرد که در این عرصه صاحب فکر هستند و با پشتوانه تجربی خود این مملکت را تا کنون از طوفان حوادث و بحران‌های سیاسی نجات داده اند.
وی همچنین قدرت ایران در منطقه را در طول تاریخ بی نظیر دانست و گفت: به واسطه این قدرت است که ملت و دولت ایران اکنون پشتیبان مظلومان قرار گرفته و آزادی فلسطین را فریاد می زند.
آیت الله عبدخدایی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای برگزاری جلسات فرهنگی گفت: خیلی ها آگاهی از اسلام و فرهنگ غنی شیعه ندارند و ما اگربتوانیم این فرهنگ را اشاعه دهیم می‌توانیم دنیا را با ارزش‌های خود همسو کنیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.