.

اختصاص 440 هکتار از مزارع مزرعه نمونه به کشت گوجه‌فرنگی

مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی از اختصاص 440 هکتار از مزارع مزرعه نمونه به کشت گوجه‌فرنگی در سال جاری خبر داد.

1398/3/14 سه‌شنبه

علی اورعی زارع در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مزارع در اراضی مزرعه نمونه و نیز شهرآباد در اطراف مشهد قرار دارد که در مزرعه نمونه ارقام CH فلات، زمرد، 008، جورجان، رفع، وایکینگ،‌RFT ، هایپیل 300 و... همچنین در شهرآباد، رقم CH فلات کشت شده است.
وی با اشاره به کشت نشائی این محصول در سال جاری گفت: امسال 24 میلیون نشاء گوجه‌فرنگی با استفاده از بذور هیبرید کشت شده است.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی ادامه داد: راندمان تولید در روش بذری، 60 تن در هکتار است که این رقم در روش نشائی و با استفاده از بذور هیبرید به 92 تن افزایش می‌یابد.
اورعی زارع درباره نحوه کشت نشائی تصریح کرد: در روش نشائی بعد از کشت بذرها داخل سینی و نگهداری آن‌ها به مدت 45 روز در محیط گلخانه، نشاء‌های سبز شده آماده انتقال به زمین اصلی برای کاشت می‌شود.
وی با تأاکید بر لزوم توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی گفت: بخشی از نشاء‌های گوجه‌فرنگی تولیدی با استفاده از دستگاه و به صورت مکانیزه و بخشی نیز به دلیل حجم بالای کار توسط نیروی انسانی در زمین کاشته شده است.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی ادامه داد: کشت این محصول از اردیبهشت ماه آغاز شده و اکنون نیز به اتمام رسیده است.
اورعی زارع در باره برنامه‌های در دستور کار برای افزایش راندمان تولید طی سال جاری بیان کرد: در این راستا مواردی مانند استفاده از نهاده‌های کودی مناسب، مبارزه با آفات، کشت به موقع، آماده‌سازی مناسب و به موقع زمین، به کارگیری سیستم آبیاری تحت فشار و.. برای افزایش راندمان تولید مد نظر قرار دارد.
وی وجود شرایط پرورش و فضای مناسب در کشت و صنعت مزرعه نمونه را یکی از نقاط قوت کشت محصول گوجه‌فرنگی در این مجموعه دانست.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی با اشاره به شیوه آبیاری این مزارع گفت: آبیاری مزارع گوجه‌فرنگی با استفاده از سیستم تحت فشار قطره‌ای نوار تیپ انجام می شود.
اورعی زارع ادامه داد: از جمله مزایای این سامانه می‌توان هزینه کمتر در مقایسه با سایر سیستم‌های قطره ای، افزایش راندمان آبیاری، امکان استفاده بیشتر در بخش زراعی و... را نام برد.
وی ادامه داد: برداشت این محصول از بیستم تیر ماه آغاز می شود و تا آبان ماه ادامه می‌یابد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.