.

در بیمارستان رضوی،

اقدامات درمانی اورژانس در بیماران ACS تشریح می‌شود

در کنفرانس ادواری تازه‌های قلب و عروق بیمارستان رضوی اقدامات درمانی اورژانس در بیماران ACS در تشریح می‌شود.

1398/3/20 دوشنبه

به گزارش آستان‌نیوز، کنفرانس ادواری تازه‌های قلب و عروق بیمارستان رضوی برای بازآموزی پزشکان عمومی با موضوع اقدامات درمانی اورژانس در بیماران ACS، 21 خرداد ماه در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود و طی آن، به‌روزترین مباحث مرتبط با این بیماری توسط اساتید برای پرستاران به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.
هر وضعیت قلبی که سبب افت ناگهانی یا انسداد جریان خون به قلب شود، به‌عنوان سندرم کرونری حاد (بیماری ACS) شناخته می‌شود.
بیماری ACS وضعیتی اورژانسی است که نیاز به توجه و درمان فوری دارد، این اصطلاح برای توصیف وضعیتی است که خونرسانی به طور ناگهانی به قلب کاهش یافته یا مسدود می¬شود.
در واقع رایج‌ترین علت سندرم کرونری حاد، بیماری یا تنگی شریان‌های کرونری است. این عروق رگ‌هایی هستند که عضله قلب را به وسیله خون تغذیه می‌کنند و این تنگی معمولا توسط تشکیل پلاک‌های کلسترول در دیواره شریان‌ها ایجاد شده و به تصلب شرایین یا سفت شدن شریان‌ها منجر می‌شود.
بر اساس این گزارش، بیمارستان فوق تخصصی رضوی با همکاری نهادهای دانشگاهی و پزشکی در سال 98 تلاش کرده تا سلسله کنفرانس‌های ادواری را برای ارائه و به اشتراک گذاشتن تازه‌ترین دستآوردها و قواعد مراقبت‌های پزشکی برگزار کند و غیر از پزشکان عمومی که از طریق سایت آموزش مداوم مشهد اقدام به ثبت نام می‌کنند، پرستاران نیز قادر به شرکت در این برنامه‌های علمی هستند و در صورت حضور برای آنها ساعت آموزشی محاسبه خواهد شد.
گفتنی است، با توجه به اختصاص امتیازات بازآموزی قابل توجه به شرکت‌کنندگان در این کنفرانس‌ها، شرکت پرستاران و پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته‌های مختلف قلب و عروق در کنفرانس‌های ادواری تازه‌های مراقبت‌های پزشکی بیمارستان رضوی بلامانع بوده و علاقه‌‌مندان می‌توانند از طریق سامانه آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آدرس ircme.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام خود در هر دوره اقدام کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.