.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی:

میراث فرهنگی می‌تواند از ظرفیت صنایع چوب آستان قدس بهره‌مند شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: میراث فرهنگی می‌تواند از ظرفیت شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی بهره‌مند شود.

1398/3/21 سه‌شنبه

ابوالفضل مکرمی‌فر هم‌زمان با روز جهانی صنایع دستی در بازدید از مجموعه شرکت کارخانجات چوب آستان قدس رضوی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: میراث فرهنگی در بخش تزیینات مرتبط با چوب در بناهای تاریخی از جمله پنجره‌ها، گره چینی‌ها و همچنین تلفیق تولیدات هنرهای سنتی با چوب می‌تواند با صنایع چوب آستان قدس رضوی تعامل و همکاری داشته باشد.
وی گفت: آستان قدس رضوی با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود می‌تواند در حوزه احیای هنرهای سنتی و هنرهای صنایع دستی مرتبط با چوب نقش مهمی داشته باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: آستان قدس رضوی برای گسترش، حفظ و احیای این هنر می تواند مرکزی پژوهشی ویژه هنرهای سنتی و کاربردی برای خلق ایده‌ها ایجاد کند.
مکرمی‌فر افزود: همچنین پیشنهاد می‌شود استارت آپ‌هایی، برای دریافت و پرورش ایده‌های جدید در صنعت چوب با هدف احیای هنر چوب و صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار شود.
وی با اشاره به توانمندی‌های این مجموعه اظهار کرد: کیفیت و ظرفیت‌های شرکت چوب آستان قدس رضوی اعم از نیروهای کارآمد و همچنین امکانات کمی، از نقاط قوت این مجموعه به شمار می‌رود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره ظرفیت آستان قدس رضوی به منظور جهانی کردن این هنر گفت: باید این توانمندی‌ها در فرصت‌های عرضه و نمایش به دنیا معرفی شود که حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و نمایشگاه‌های انفرادی از جمله راهکارهایی است که باید صنایع چوب رضوی دنبال کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.