.

مروری بر تازه‌های نشر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به زبان عربی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به تازگی آثاری را به زبان عربی منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

1398/3/22 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، بنیاد پژوهش‌هاى اسلامى آستان قدس رضوی با هدف ترویج و نشر فرهنگ اسلامی تاکنون توانسته آثاری را به زبان‌های مختلف به ویژه زبان عربی منتشر و روانه بازار نشر کند. شانزدهمین جلد از کتاب «نصوص الإقتصاد الإسلامی»، «عبقات‌الانوار فی امامه الائمه الاطهار(ع)»، «لمحات تفسیریه»، «اثبات الهدی بالنصوص و المعجزات»، سی و هفتمین جلد از کتاب «المعجم فی فقه لغة القرآن و سر بلاغته»،«فقه احادیث الامام الرضا و ابنائه الکرام» و... برخی از تازه های نشر این مرکز به زبان عربی است.
کتاب «فقه احادیث الامام الرضا و ابنائه الکرام» احادیثی را می‌کاود که از امام رضا(ع) صادر شده و راویان در تبیین ابواب فقهی از آنها بهره می‌گیرند؛ زیرا همه ریشه‌های فقهی از پیامبر(ص) رسیده است و امامان(ع) یکی پس از دیگری آنها را نشر داده‌اند تا راه هدایت گم نشود و از رهبری علمی وارثان پیامبر(ص) دور نشویم.
«عبقات‌الانوار فی امامه الائمه الاطهار(ع)» نام دیگر اثر تازه منتشر شده این مرکز است؛ این کتاب نقضی است بر قسمت هفتم از کتاب «تحفه اثنا عشریه» تصنیف دهلوی که درباه شبهات گوناگون راجع به امامت علی(ع) نگاشته شده است. علامه محقق میر حامد حسین از دانشمندان بزرگ کلامی در شبه قاره هند، در این کتاب به نقد و بررسی مفصل آرای دهلوی پرداخته و با براهین استدلالی و نقلی، شبهات را در چندین جلد بزرگ پاسخ داده است.
کتاب «لمحات تفسیریه» مشتمل بر حواشی ارزشمند قاضی نورالله شوشتری بر تفسیر بیضاوی در تفسیر سوره‌های حمد تا مائده است.
مولف در کتاب «اثبات الهدی بالنصوص و المعجزات»، زندگانى اهل بيت(ع) را به نگارش درآورده و هنگام اثبات امامت امام على بن موسى الرضا(ع) بر دلايل نقلى تكيه کرده است.
کتاب «نصوص الإقتصاد الإسلامی» پیرامون‌ مباحث‌ گوناگون‌ اقتصادی‌ که‌ در منابع‌ فقهی‌ بتفصیل‌ به‌آنها پرداخته‌ شده‌، نگاشته‌ شده‌ است‌. می‌توان‌ گفت‌ این‌ کتاب‌ دائرة‌المعارفی‌ از نظریات‌ِ اقتصادی‌ فقها و دانشمندان‌ شیعه‌ و مقایسه‌ آرای‌ اقتصادی‌ آنان‌ با یکدیگر است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.