.

مدیر نمایندگی آستان قدس در لرستان خبر داد،

بیش از 15هزار درخت انجیر گرفتار در سیل لرستان آزادسازی شده‌اند

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان گفت: با کمک 9 دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کشور، عملیات نجات درختان سیل زده انجیرستان استان لرستان در حال انجام است.

1398/3/22 چهارشنبه

حجت الاسلام قاسم متقی‌نیا مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان در گفت‌وگو با آستان نیوز گفت: از فعالیت‌های ویژه گروه‌های جهادی مستقر در مناطق سیل‌زده لرستان نجات درختان انجیرستان است که با حضور 9 دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کشور این باغات در حال احیا هستند.
وی افزود: در این طرح امدادی دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، البرز، اردبیل، قم، یزد و کردستان با راهبری این دفتر نمایندگی اقدام به پاکسازی و نجات درختان گرفتار در گل ولای کردند.
متقی‌نیا تصریح کرد: تعداد نیروهای جهادی حاضر در عملیات احیا باغ‌های انجیرستان 900 نفر بوده که از این تعداد 680 نفر از روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه هستند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان افزود: تعداد 127 قطعه باغ و بیش از 15 هزار درخت احیاء شده و طی روزهای آینده نیز عملیات آزادسازی 40 قطعه باغ و بیش از 6 هزار درخت در دست اقدام است.
وی ادامه داد: روستاهای مناطق دمرود افرینه، سرنجه، کلات زیودلر، برگلان و زورانتل در مجموع تعداد 111 قطعه باغ و بیش از 14 هزار درخت دارند که با مشارکت گروه‌های مردمی و خادمیاران رضوی در حال رهاسازی این باغات هستیم.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان در پایان گفت: تعداد ماشین آلات در اختیار این دفتر نمایندگی 11 دستگاه باب کت، 2 دستگاه لودر و 4 دستگاه کمپرسی است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.