.

در قالب طرح «یا معین الضعفاء(ع)» صورت گرفت؛

تشرف50 سالمند محروم روستای قلعه جوق مه ولات به حرم مطهر رضوی

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از تشرف 50 زائر معلول، سالمند و ناتوان روستای قلعه جوق شهرستان مه ولایت استان خراسان رضوی در قالب طرح «یا معین الضعفاء(ع)» به بارگاه منور رضوی خبر داد.

1398/3/22 چهارشنبه

سید خلیل منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سالمندان و افراد ناتوان این روستا که بنا به دلایلی توانایی تشرف به حرم مطهر رضوی را نداشتند با همکاری رابطان در محل، شناسایی و معرفی شدند و صبح امروز توفیق تشرف به حرم مطهر حضرت رضا(ع) برای این عزیزان فراهم شد.
وی افزود: این زائران پس از زیارت و اقامه فریضه نماز ظهر با کمک خدمتیاران ابتدا به پنجره فولاد صحن انقلاب و سپس برای استراحت به محل موقوفه آصف منتقل شدند.
منبتی با بیان اینکه از طریق این طرح تاکنون هزاران نفر از عاشقان و دلسوختگان به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف و بر خوان پر برکت این امام رئوف(ع) میهمان شده‌اند، گفت: این سالمندان در این تشرف علاوه بر بهره‌مندی از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این آستان کبریایی، میهمان خوان با برکت میهمانسرای حضرت رضا(ع) خواهند شد و سپس به محل سکونت خود بازگرداننده می‌شوند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در هفته جاری 350 سالمند از طریق طرح یا معین الضعفاء(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف شدند، خاطرنشان کرد: متولی اجرای این طرح اداره امداد و تسهیلات معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی است و خدام بارگاه منور رضوی با کمک و همکاری ارگان‌های امدادرسان، افرادی را که به سبب مشکلات مالی تاکنون توفیق تشرف به بارگاه منور امام علی بن موسی الرضا(ع) را نداشته‌اند یا قادر به تشرف نیستند، شناسایی و زمینه سفر آن‌ها را فراهم می‌آورند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.