.

بازدید مدیر پژوهشکده الذریه‌النبویه انساب نبوی(ص) قم از بنیاد پژوهش‌های اسلامی

آیت‌الله سید منذر حکیم مدیر پژوهشکده الذریه‌النبویه انساب نبوی(ص) قم از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کرد و از نزدیک با این مجموعه علمی -پژوهشی آشنا شد.

 1398/3/23 پنجشنبه
  
2019-06-13T12:10:14+04:30

به گزارش آستان نیوز، طی این بازدید که با حضور حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام علی جلائیان اکبرنیا معاون پژوهشی و غلامرضا جلالی مدیر گروه سادات و مفاخر اسلامی بنیاد پژوهش ها برگزار شد، ابعاد گوناگون همکاری‌های علمی این دو مؤسسه مورد بررسی قرار گرفت.
بخشی از فعالیت‌‌های بنیاد پژوهش‌‌های اسلامی آستان قدس رضوی سادا‌ت‌پژوهی و مزارشناسی و همچنین برگزاری نشست‌ها و همایش‌های تخصصی در این موضوع است و این اقدامات بیشتر با همکاری مراکز مرتبط در سطح کشور و منطقه صورت می‌گیرد.
از جمله می‌‌توان به برگزاری نشست تخصصی نقش تمدنی سادات با همکاری پژوهشکده الذریه النبویه قم و کنگره ملی امامزاده غیاث‌‌الدین محمد با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه در سال گذشته اشاره کرد.
یکی از موضوعات مطرح شده در این دیدار برگزاری همایش «مطالعات اجتماعی ـ فرهنگی سادات» با مشارکت بنیاد پژوهش‌های اسلامی و پژوهشکده الذریه النبویه بود که این همایش قرار است در 30 خرداد سال جاری برگزار شود.
این همایش با هدف تبیین نقش و جایگاه تمدنی سادات در جوامع اسلامی برگزار می‌شود و در مقالات فراهم آمده و سخنرانی صاحب‌نظران در این همایش، نقش اجتماعی سادات در ایران و سرزمین‌های پیرامونی، در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و علمی در قالب خاندان‌ها، شخصیت‌های برجسته و مزارات مورد کند و کاو و گفت و گو قرار خواهد گرفت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.