.

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با رئیس جمهور:

دولت محرومیت زدایی و گره گشایی از مشکلات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در جریان تشرف رئیس جمهور به حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار کرد: دولت محرومیت زدایی و گره گشایی از مشکلات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد.

 1398/3/26 يكشنبه
  
2019-06-16T12:17:48+04:30

به گزارش آستان نیوز، تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در محل تالار ولایت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه به دنبال استفاده از امکانات آستان قدس رضوی در راستای سیاست‌های دولت هستیم، افزود: این آستان مقدس در مسیر سیاست های دولت و در کنار دستگاه های دولتی و عمومی در جهت خدمت به مردم حرکت خواهد کرد، در جریان سیل امسال، آستان قدس رضوی با هماهنگی بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی، امکانات خود را در مسیر اشتغال زایی برای سیل زدگان به کار گرفت.
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی خود را جدای از دولت و نظام جمهوری اسلامی نمی‌داند و با شفافیت و هماهنگی در راستای سیاست‌های آن‌ها فعالیت می کند. بر اساس حکم صادر شده از سوی رهبر معظم انقلاب، همکاری کامل با مجموعه های مختلف دولتی در دستور کار آستان قدس رضوی قرار دارد.
وی گفت: آستان قدس رضوی مطالبات چند هزار میلیارد ریالی از دولت دارد، اما اقدامات گذشته در این زمینه به نتیجه نرسیده است و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های قانونی بودجه ۹۸ برای تسویه این حساب‌ها بهره بگیریم.
حجت الاسلام والمسلمین مروی افزود: به هر میزان مطالبات آستان قدس رضوی از دولت نقد شود، منابع حاصل در راستای سیاست‌های دولت و کمک به رفع مشکلات کشور هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه امیدواریم با مساعدت دولت، سرخس تبدیل به منطقه آزاد شود تا مردم آن منطقه هم از منافع آن بهره مند شوند، اظهار کرد: حاضریم تا جایی که امکان داشته باشد از حقوق خودمان برای کمک به مردم بگذریم.
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی طرح جامعی برای اطراف حرم مطهر و بافت فرسوده مشهد مقدس داشت، اما به رغم انجام توافقاتی با آستان قدس، اجرایی نشده است که امیدواریم با دستور جنابعالی اجرای آن آغاز شود.
وی بیان کرد: ساخت و سازهای اطراف حرم مطهر با این مجموعه نورانی همخوانی ندارد و باید برای این منظور سیاست‌های ویژه ای اعمال شود.
رئیس جمهور هم در ادامه این دیدار با بیان اینکه هدف آستان قدس رضوی و دولت یکی و آن خدمت بیشتر به مردم است، افزود: دولت از هرگونه کمک و توجه در این زمینه فروگذار نخواهد کرد و در کنار آستان قدس خواهد بود.
رئیس جمهور افزود: دولت برای ارائه کمک در زمینه طرح جامع حرم رضوی و همچنین بافت فرسوده اطراف حرم و رعایت هماهنگی های لازم شهرسازی با بافت معنوی و فرهنگی حرم آماده است.
دکتر روحانی با بیان اینکه دولت طی سال های گذشته به حکم وظیفه توجه ویژه ای به مشهد مقدس و بخصوص ساماندهی بافت اطراف حرم داشته است، اظهار داشت: دولت در حد توان برای ارائه خدمات مطلوب تر به مجاوران و زائران علی ابن موسی الرضا(ع) در کنار آستان قدس رضوی است.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.