.

تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س):

امروز نیازمند سلاح علم و منطق برای مبارزه با شبهات انحرافی در سوریه هستیم

تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س) با بیان اینکه آستان مقدس حضرت زینب(س) خواهان همکاری علمی و فرهنگی نزدیک با آستان قدس رضوی است، گفت: امروز نیازمند سلاح علم، منطق و استدلال برای مبارزه با انحرافات و شبهه افکنی‌ها در کشور سوریه هستیم.

 1398/3/27 دوشنبه
  
2019-06-17T15:48:07+04:30

به گزارش آستان نیوز، «هانی مرتضی» تولیت حرم حضرت زینب(س) و هیأت همراه صبح امروز ضمن تشرف به حرم مطهر رضوی و زیارت مضجع منور امام علی بن موسی الرضا(ع) از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید و در نشست علمی تحت عنوان «بررسی روابط علمی میان آستان مقدس حضرت زینب(ع) و آستان قدس رضوی» که با حضور محمد مهدی‌نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی و حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار شد، شرکت کردند.
تولیت آستان مقدس حضرت زینب(ع) در این نشست علمی با تأکید بر اینکه هدف از حضور در حرم مطهر رضوی علاوه بر زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) ایجاد شرایط همکاری علمی عمیق با آستان قدس رضوی است، اظهار کرد: متأسفانه آستان حضرت زینب(ع) محدودیتی‌هایی برای فعالیت‌های علمی-پژوهشی در حوزه علوم اسلامی دارد، چرا که در کشور سوریه تبلیغات وسیعی علیه مذهب شیعه و شیعیان صورت می‌گیرد.
هانی مرتضی ادامه داد: قطعا برگزاری کنگره‌ها، نشست‌ها و همایش‌های علمی در کشور سوریه می‌تواند دیدگاه‌های اشتباه نسبت به مکتب تشیع و شیعیان را اصلاح کند، باید در این راستا فرهنگسازی صورت بگیرد تا بتوانیم هجمه‌های دشمنان علیه شیعیان را خنثی کنیم.
وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ ما آن است که حقایق تاریخ ناب اسلام و سیره اهل بیت(ع) را به صورت صحیح برای مردم بیان کنیم و با منطق و استدلال به مبارزه با تفکرات انحرافی و افراطی بپردازیم.
هانی مرتضی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به اینکه آستان مقدس حضرت زینب(ع) در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی و ... آماده بهره‌گیری از توانمندی‌های آستان قدس رضوی است، افزود: حرم مطهر حضرت زینب(س) دارای یک کتابخانه و سالن ‌همایش‌ است که به دلیل ظهور داعش فعالیتش متوقف شد، از همین رو مجدد خواهان راه‌اندازی کتابخانه و برگزار یک همایش در سالن همایش‌های حرم حضرت زینب(س) با کمک آستان قدس رضوی هستیم تا در این همایش از سخنرانی دانشمندان شما بهره‌مند شویم.
گفتنی است؛ در این نشست محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی و حجت الاسلام والمسلمین حسین مرویان مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی پیرامون راه‌های همکاری و مشارکت‌های علمی میان این دو آستان مقدس به ایراد سخن پرداختند.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.