.

رئیس سابق امور اداری آستان قدس رضوی در طرح بازسازی شهر هویزه:

شهر هویزه به دلیل بغض و کینه دشمنان بعثی نسبت به اهل‌بیت(ع) تخریب شد

رئیس سابق امور اداری آستان قدس رضوی در طرح بازسازی شهر هویزه گفت: شهر هویزه به دلیل بغض و کینه دشمنان بعثی نسبت به ولایت و اهل‌بیت(ع) با خاک یکسان شد.

 1398/4/3 دوشنبه
  
2019-06-24T18:15:28+04:30

به گزارش آستان نیوز، دومین نشست کلان طرح پژوهشی تاریخ شفاهی حرم رضوی با محوریت بازسازی شهر هویزه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان اعزامی آستان قدس رضوی به شهر هویزه و مدیر و پژوهشگران گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در این بنیاد برگزار شد.
حسن فیروزی‌فر رئیس سابق امور اداری آستان قدس رضوی در طرح بازسازی شهر هویزه در این نشست با تاکید بر اینکه رژیم بعث عراق شهر هویزه را در دوران دفاع مقدس با خاک یکسان کرده بود، اظهار کرد: دشمنان بعثی شهر هویزه را با بولدزر به صورت کامل به خاطر کینه نسبت به ولایت و اهل‌ بیت(ع) تخریب کردند.
وی ادامه داد: دشمنان بعثی بعد از تخریب هویزه به صورت متعدد در رادیو درباره‌ تخریب شهر دزفول و تصرف شهر اندیمشک حرف می¬زدند و مردم را تحت تاثیر عملیات روانی قرار می‌دادند.
فیروزی‌فر اضافه کرد: افراد زیادی بعد از آزادی سازی شهر هویزه برای بازسازی آن به منطقه اعزام شده بودند و در آن دوران، طی بازدیدی که نخست وزیر وقت از شیوه عملکرد آستان قدس رضوی در راستای بازسازی شهر هویزه داشت؛ این مجموعه را یک مدل موفق در عرصه کار جهادی معرفی کرد.
اکبر نجفی نماینده و مجری سابق طرح بازسازی شهر هویزه نیز در ادامه این نشست گفت: برای بازسازی شهرهویزه نخستین افراد به عنوان خدمتگزار از سوی آستان قدس رضوی به این شهر اعزام شدند که به مدت یکسال با شرایط سخت در سوسنگرد زندگی می‌کردند.
وی با بیان اینکه هویزه با شرایط سخت بازسازی و آماده زندگی شد، افزود: بنده و همکارانم در بازسازی این شهر با توجه به شرایط سخت به خودسازی رسیدیم و در همین راستا هر کاری که از دست ما برآمد برای مردم آسیب‌دیده این شهر انجام دادیم.
نماینده و مجری سابق طرح بازسازی شهر هویزه تاکید کرد: بیش‌از 12 کارگاه مرتبط با آستان قدس رضوی با قابلیت‌ها و امکانات ویژه به صورت مستقل با کمترین هزینه و صرف زمان در بازسازی شهر هویزه نقش چشمگیری داشتند.
نجفی خاطرنشان کرد: خانه‌های بازسازی شده شهر هویزه توسط آستان قدس رضوی در رخداد سیل اخیر کوچک‌ترین آسیبی ندیده چرا که ساخت و ساز این خانه‌ها در دوران گذشته با بهترین مصالح ساختمانی انجام شده است.
حسن طالبیان رئیس سابق کارگاه شماره 6 طرح بازسازی شهر هویزه در پایان این نشست با اشاره به اینکه پس‌از آزادی‌سازی خرمشهر حضرت آیت‌الله طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی خدمت امام راحل(ره) برای بازسازی شهر هویزه اعلام آمادگی کردند، عنوان کرد: پس‌از تایید امام خمینی(ره) هیئت امنایی با هدف برنامه‌ریزی و اجرای طرح بازسازی شهر هویزه تشکیل شد.
وی به نحوه عملکرد و فرآینده بازسازی شهر هویزه از سوی آستان قدس رضوی اشاره و بیان کرد: بنده و تعداد دیگری ازهمکارانم با کمک مردم بومی هویزه، کروکی منازل تخریب شده را طراحی و سپس به صورت ویژه شروع به ساخت منازل در محدوده این شهر کردیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.