.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در هرمزگان خبر داد،

طرح فرهنگی خدماتی «رواق رضوی» در استان هرمزگان برگزار می‌شود

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان هرمزگان گفت: همزمان با دهه کرامت و در راستای ترویج شادی مومنانه و خدمت رسانی به محرومان ذیل پرچم امام مهربانی‌ها طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» توسط خادمیاران این دفتر نمایندگی در سراسر استان برگزار می‌شود.

 1398/4/11 سه‌شنبه
  
2019-07-02T14:15:25+04:30

به گزارش آستان نیوز، اسماعیل تذرو، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان هرمزگان در نشست خبری با موضوع تشریح برنامه های دهه کرامت استان هرمزگان، اظهار کرد: در زمینه خدمت کردن به محرومان طرح خادمیاری رضوی به همت آستان قدس اجرایی شده و هم اکنون قریب به 260 هزار نفر در سطح کشور در سامانه خادمیاری رضوی ثبت نام کرده اند که سهم هرمزگان از این رقم، حدود 3 هزار نفر است.
تذور گفت: خادمیاران در 25 کانون تخصصی پزشکی و سلامت، رسانه، فرهنگی، هنری، فعالیت های جهادی و … ساماندهی شده‌اند، این افراد به نیت امام رضا(ع) تحت عنوان «قرار هشتم» به محرومان جامعه خدمت رسانی می کنند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان هرمزگان با بیان اینکه نخستین طرح فرهنگی، خدماتی «قرار هشتم» استان هرمزگان، هشتم این ماه در مسجد مهدی موعود(عج) برگزار شد و از این به بعد هر ماه این اقدام در سطح مساجد استان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در قالب این طرح هر فرد در هشتم هر ماه، هشت کار نیک از قبیل دست بوسی والدین، صله رحم، سرکشی از ایتام و نیازمندان، دلجویی از والدین شهدا، دستگیری از فقرا، ایتام و نیازمندان انجام می دهد.
تذرو از اجرای طرح «رواق رضوی» به عنوان یکی دیگر از برنامه های دهه کرامت آستان قدس یاد کرد و افزود: این طرح با محوریت کتاب و کتابخوانی در دهه کرامت در سراسر استان هرمزگان اجرا خواهد شد و در بندرعباس به صورت نمایشگاهی تحت عنوان 26 موضوع در قااب 20 غرفه در مسجد جامع دایر و هر شب بعد از نماز مغرب و عشا تا ساعت 22 میزبان علاقه مندان است.
وی از آغاز طرح جمع آوری کمک های مردمی برای خرید کولر برای نیازمندان و فقرا تحت عنوان «پویش کولر برای نیازمندان» به عنوان یکی دیگر از برنامه های شاخص دهه کرامت نام برد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2 هزار خانواده نیازمند در سطح استان هرمزگان در این هوای گرم از داشتن کولر محروم هستند و آستان قدس با این پویش به دنبال جذب حمایت های مردمی به ویژه خیرین در راستای رفع این مشکل فقرا و نیازمندان است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در هرمزگان خاطر نشان کرد: برگزاری نشست مشترک علمای شیعه و اهل سنت با محوریت امام رضا(ع)، برگزاری سلسله جشن های زیر سایه خورشید با حضور خدام رضوی، پهن کردن سفره های اطعام و توزیع بسته های ارزاق بین نیازمندان را از دیگر برنامه های بزرگداشت دهه کرامت در این استان برشمرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.