.

ایران زیر سایه خورشید

کاروان های «زیرسایه خورشید» در پنجمین روز از دهه کرامت به سراسر ایران رسیدند.

 1398/4/18 سه‌شنبه
  
2019-07-09T10:08:37+04:30

به گزارش آستان نیوز، کاروان های زیر سایه خورشید در 2 هزار نقطه شهری، روستایی و عشایری داخل کشور و 7 کشور در ایام دهه کرامت رضوی حضور دارند.
جشن‌های زیر سایه خورشید از سال 1387 با 8 کاروان و در 8 شهر به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی و موسسه جوانان فعالیت خود را آغاز کرده و علاوه بر حضور در تمامی شهرستان‌های کشور در 27 کشور دنیا حضور یافته است.
ترویج سنت و سیره امام رضا(ع)، ترویج و تقویت ارتباط با امام از طریق زیارت راه دور، هدفمندسازی جشن‌های مردمی ایام دهه کرامت، تقویت نشاط دینی در جشن‌ها و مراسمات دینی، تقویت وحدت میان اقوام و مذاهب اسلامی از جمله اهداف این کاروان‌ها به شمار می رود.

همکاری ۲ هزار تشکل مردمی
امسال نیز همچون سال‌های گذشته بیش از 2 هزار تشکل همکار با همراهی حدود 20 هزار نفر از نوجوانان و جوانان خدمتگزار، ترویج فرهنگ رضوی را در قالب جشن‌های مردمی و معنوی با اجرای بیش از 11 هزار برنامه فرهنگی در پهنه جغرافیایی کشور به منصه ظهور می‌رساند.
کاروان زیر سایه خورشید با ۳۵ قشر از مخاطبان در سراسر کشور و جهان دیدار می‌کند که از جمله این برنامه ها می توان به دیدار با نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها و ائمه جمعه سراسر کشور، دیدار با علمای ادیان گوناگون، اعزام گروه‌های امدادی و پزشکی همراه با کاروان‌های رضوی به مناطق محروم، دیدار با خانواده معزز شهدا، ایثارگران، جانبازان و...، حضور در بیمارستان‌ها، زندان‌ها، مراکز اصلاح تعلیم و تربیت، پادگان‌ها، منازل بیماران خاص، خانه سالمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان و... اشاره کرد.
حضور در مراکز صنعتی، کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی خرد و کلان، حضور در بازار و در بین اصناف مختلف بویژه فروشندگان و تولیدکنندگان کالای ایرانی، حضور در مراکز تولیدی و مطالعاتی دانش‌بنیان، قدردانی از صنعتگران، کار آفرینان، دانشمندان، کارگران و... بخشی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده کاروان زیر سایه خورشید با توجه به شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی است.