.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

دهه کرامت فرصت مناسب برای تجدید پیمان با ولایت الهی است

سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه مستحکم کردن ولایت اهل بیت(ع) در همه ابعاد زندگی تنها باقی‌ ماندن در مکتب توحید است، گفت: دهه کرامت فرصت مناسب برای تجدید پیمان با ولایت الهی است.

 1398/4/20 پنجشنبه
  
2019-07-11T15:03:29+04:30

به گزارش آستان نیوز، لاله افتخاری؛ نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سلسله برنامه‌های در سایه سار رضوان در جمع بانوان زائر امام هشتم(ع) اظهار کرد: کرامت در مورد خداوند بزرگی، برتری و بخشندگی است و این امر در عالم هستی از جایگاه خاصی برخوردار است، اما کرامت در مورد انسان‌های بزرگوار همچون اهل بیت(ع) حکایت از بخشندگی و سخاوت آنان می‌کند.
وی افزود: ما باید با استفاده از آموزه‌های دینی به مرحله بهره گیری از فرصت دهه کرامت برسیم، چرا که در این دهه که با میلاد کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س) شروع و با میلاد امام رضا(ع) به پایان می‌رسد درس‌های مهمی در زمینه تبعیت از ولایت نهفته است.
افتخاری با اشاره به اینکه حقیقت کرامت بزرگوارى، دورى از هر پستى و فرومایگى است، تصریح کرد: کرم اگر در وصف خدا واقع شود احسان و نعمت آشکار است و اگر در وصف انسان باشد اخلاق و افعال پسندیده است که در او ظاهر می‌شود و این امر در سیره و روش ائمه اطهار(ع) مشهود است.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) را برترین الگوهای ولایت پذیری و ولایت مداری برشمرد و گفت: تمام ابعاد زندگانی این دو بانوی بزرگوار سرشار از درس بندگی و ولایت مداری است بنابراین ما باید با به کارگیری از سیره این الگوهای الهی در عرصه اطاعت از ولایت و رهبری باقی بمانیم.
وی افزود: دهه کرامت دهه ترویج معارف اهل بیت(ع) و دهه تجدید پیمان با ولایت و رهبری است و برکسی پوشیده نیست که این دهه، بهترین فرصت در راستای نشر و ترویج معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.
سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی در ادامه گفت: بر اساس آیات و روایات اسلامی ولایت دو نوع است یکی ولایت الله و دیگری ولایت طاغوت است، حاکمیت خداوند متعال به وسیله افرادی که از سوی پروردگار برگزیده شده است به انسان‌ها ابلاغ شده است و ما با سرمشق قرار دادن الگوهای دینی هیچ گاه حکومت طاغوت را نمی‌پذیریم.

 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.