.

با حضور غلامعلی حداد عادل؛

دومین جلد از کتاب «دایره‌المعارف بزرگ آستان قدس رضوی» رونمایی می‌شود

دومین جلد از کتاب «دایره‌المعارف بزرگ آستان قدس رضوی» طی نشستی با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی رونمایی می‌شود.

 1398/4/20 پنجشنبه
  
2019-07-11T15:54:25+04:30

به گزارش آستان‌نیوز، دایره‏المعارف آستان قدس رضوی تنها مرجع علمی است که مجموعه آستان قدس رضوی را به طور دقیق و با آخرین شیوه‏‌های پژوهشی روز، بر اساس منابع، اسناد و پژوهش‌های تازه معرفی می‏کند.
این اثر که حاصل 10 سال کار جمعی بیش از 150 پژوهشگر و نویسنده صاحب نظر است در دو جلد تدوین شده است که جلد نخست آن با 476 مقاله (از حرف آ تا حرف سین) در آبان ماه سال 1393 همزمان با آغاز چهاردهمین سال تاسیس بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد و جلد دوم آن نیز از (حرف سین تا حرف ی) به مناسبت ایام دهه کرامت رضوی و با حضور غلامعلی حدادعادل معرفی و رونمایی می‌شود.
این اثر در ذیل محورهای شش‏گانه، آستان قدس رضوی از جمله رجال، القاب و موضوعات و مشاغل، مکان‏ها، مکتوبات، نفایس موزه و سازمان‏ها را معرفی می‏کند.
مقالات به شیوه الفبایی تنظیم و تدوین شده و به این ترتیب، هر موضوعی که به آستان قدس رضوی ارتباط داشته باشد، در این کتاب معرفی شده ‏است. این معرفی نه تنها یک توصیف ساده بلکه شرح زمینه تاریخی موضوع و پیشینۀ آن از ابتدای شکل‌گیری حرم مطهر رضوی تا کنون است و به طور کلی، با روش کاملاً علمی و دور از قالب‏های تبلیغی، صرفاً بر اساس اسناد و مدارک معتبر تاریخی و معاصر یا مشاهده و مصاحبه‏ های روش‏مند انجام گرفته است.
این کتاب از جهات گوناگون ساختاری، محتوایی، ظاهری و روند تولید و تدوین ویژگی‏های منحصر به فردی دارد.
گفتنی است: آیین رونمایی از این اثر ارزشمند 20 تیرماه از ساعت 10 در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار می‌شود.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.