.

به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی،

کتاب «فرهنگ زندگینامه مدرسان آستان قدس رضوی» رونمایی شد

همزمان با ایام دهه کرامت رضوی طی آیینی از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از کتاب «فرهنگ زندگینامه مدرسان آستان قدس رضوی» رونمایی شد.

 1398/4/20 پنجشنبه
  
2019-07-11T16:21:22+04:30

به گزارش آستان‌نیوز، این آیین با حضور ابوالفضل حسن‌آبادی رئیس مرکز اسناد و مطبوعات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و جمعی از محققان و پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
کتاب «فرهنگ زندگی‌نامه مدرسان آستان قدس رضوی» به بررسی زندگی و آثار علمی و فرهنگی بیش از 217 عالم، فقیه، حکیم و دانشمندی پرداخته است که در تشکیلات سازمانی آستان قدس رضوی به عنوان مدرس شناخته شده‌اند.
مدرسان آستان قدس عالمانی بوده‌اند که در اماکن علمی آستان یا در مدارس شناخته ‌شده وابسته و وقفی این مجموعه، مشغول تدریس، آموزش و تعلیم و تربیت طلاب بوده‌اند.
شخصیت‌های برجسته‌ای همچون، شیخ حر عاملی، میر نظام‌الدین علی‌بن میرزا صدرا، میرزا غیاث‌الدین محمد، میر کمال الدین حسینی، ملا محمدنصر، میر زین‌العابدین مهدی، ملا ابراهیم بن حاجی محمد نصر و... در این کتاب معرفی شده‌اند.
لازم به ذکر است، تاکنون تحقیقی مستقل در این‌باره انجام نشده بود و مؤلف به استخراج نام‌ها بر اساس آثار و اسناد موجود و نگارش زندگی و آثار علمی، پژوهشی و فرهنگی آن‌ها پرداخته است. زندگی‌نامه‌ها، بیشتر بر پایه اسناد حقوقی (حقوق، مواجب و گاهی برخی معاملات) آستان قدس و کتاب‌های زندگی‌نامه و نسخه‌های خطی نگاشته شده است.
این کتاب به قلم علی درویشانی نگاشته شده و ویرایش آن را محمدطاهر چهارجویی بر عهده داشته است و در شمارگان 200 نسخه و در قطع وزیری منتشر و روانه بازار نشر شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.