.

به همت مجموعه هنری رضوان،

حدیث سلسله‌الذهب در هشتمین برنامه «حصن حصین» در نیشابور کتابت شد

هشتمین برنامه «حصن حصین» با کتابت حدیث سلسله‌الذهب به همت مجموعه هنری رضوان هم‌زمان با دهه کرامت در نیشابور برگزار شد.

 1398/4/20 پنجشنبه
  
2019-07-11T16:47:42+04:30

مسئول مجموعه هنری رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در حاشیه برگزاری هشتمین برنامه «حصن حصین» که با حضور جمعی از مسئولان نیشابور، هنرمندان خراسانی و علاقه‌مندان شب گذشته در بقعه مبارکه تکیه ابوالفضلی این شهرستان برپا شد، در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: صد خوش‌نویس اعم از استاد و هنرمندان فوق ممتاز و ممتاز از مشهد و نیشابور حدیث سلسله‌الذهب را در انواع خط‌ها و شیوه‌ها کتابت کردند.
ماندانا یمینی به حضور حدود 30 بانوی هنرمند در بین این خوش‌نویسان اشاره و اضافه کرد: استادانی مانند محمدعلی فراستی، احمد قائم مقامی، محسن توسلی، حسین صالحی، محسن عبادی، علیرضا بهدانی، احسان احمدی و فضل‌الله فاضل نیشابوری و همچنین حسین قائمی در این برنامه حضور داشتند.
وی ادامه داد: هنرمندان حاضر در هشتمین برنامه حصن حصین، آثاری را با خط‌های مختلف نستعلیق، شکسته نستعلیق، کوفی، ثلث، محقق و نقاشی‌خط با محوریت حدیث سلسله‌الذهب در مدت دو ساعت خلق کردند که این برنامه مورد استقبال مردم هنردوست نیشابور نیز قرار گرفت.
مسئول مجموعه هنری رضوان با بیان اینکه هر هنرمند یک اثر نمایشگاهی در این برنامه کتابت کرد، گفت: این آثار گردآوری شده و به سازمان اوقاف و امور خیریه نیشابور اهدا شد تا ابتدا در نمایشگاهی به نمایش در آید و سپس هر اداره نیشابور به یکی از این آثار ارزشمند، مزین شود.
وی تصریح کرد: برنامه حصن حصین سال‌های متمادی است که به همت مجموعه هنری رضوان زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مناسبت دهه کرامت بر طبق یکی از مهم‌ترین احادیث امام رضا(ع) یعنی حدیث سلسله‌الذهب با دعوت از هنرمندان شاخص و مطرح کشور و خراسان برگزار شده است. در برنامه‌های گذشته این آثار خلق شده به علاقه‌مندان حاضر در مراسم اهدا می‌شد.
وی به برگزاری برنامه کتابت حدیث سلسله‌الذهب در سال‌های گذشته در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این حدیث توسط حضرت رضا(ع) برای مردم در نیشابور عنوان شده است، از سال 1397 برگزاری آن در این شهر انجام می‌شود.
یادآور می‌شود، هشتمین برنامه «حصن حصین» در قالب کتابت حدیث سلسله‌الذهب به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه شهرستان نیشابور هم‌زمان با شام‌گاه هفتمین روز دهه کرامت 1398 در نیشابور برگزار شد.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.