.

سخنران حرم رضوی:

ایمان هراس را از دل مؤمن می‎زداید

خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه ایمان به لطف خداوند هراس را از دل مؤمن می‎زداید، گفت: هرگاه در روند زندگی گرفتاری برای‌مان پیش آمد غصه نخوریم چون لطف خداوند متعال جاریست و ما باید بر اساس وظیفه خویش با تلاش مشکلات را برطرف کنیم.

 1398/4/20 پنجشنبه
  
2019-07-11T18:44:14+04:30

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا رنجبر در ویژه برنامه‌های «شکوه رضوان» حرم مطهر رضوی که امروز عصر در صحن جامع رضوی برگزار شد، عنوان کرد: گلدان و سطل‌های زباله پلاستیکی هر دو از یک ماده و ترکیب درست می‌شوند اما یکی درونش گل پرورش می‌یابد و دیگران با دیدنش لذت می‌برند و پروانه‌ها هم دور آن می‌چرخند، اما درون سطل زباله آشغال ریخته می‌شود و مگس و انواع پشه دور آن پرواز می‌کند.
وی ادامه داد: این قالب بود که یکی را گلدان کرد و دیگری را سطل زباله، اتفاقا ما انسان‌ها نیز به همین شکل هستیم همه از خاکیم و خالقمان یکی است اما بر اساس تربیت و رفتارمان به شکل قالب‌های مختلف در می‌آییم.
رنجبر عنوان کرد: قرآن کریم در قالب توصیه‌های متعدد راه گلدان شدن را به انسان نشان داده و خطوط قرمز را برای کسانی که دوست دارند هدایت شوند بیان کرده است.
وی گفت: مؤمنی که اهل انفاق، مردم داری، تواضع و فروتنی، محب اهل بیت(ع)، قرائت قرآن و حُسن خلق است یقینا مصداق همان گلدان به‌شمار می‌رود.
خطیب حرم مطهر رضوی تأکید کرد: البته اگر در برخی گل فروش‌ها ببیند سطل‌های زباله‌ای هست که تبدیل به گلدان شده، این تشبیه برای آن است که در هیچ زمانی ناامید نشویم چون راه برگشت و توبه برای‌مان باز است.
وی افزود: انسان اگر به این باور رسید که همه مشکلاتش از اعمال و رفتارش سرچشمه می‌گیرد، در آن هنگام خدای متعال دستش را خواهد گرفت، چون آن حالت یکی از شاخصه‌های تواضع واقعی بنده و عین عبودیت است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.