.

هم‌زمان با ایام دهه کرامت،

مراسم اهدای 370 سری جهیزیه به زوجین مناطق مرزی در حرم رضوی برگزار شد

هم‌زمان با ایام دهه کرامت آیین اهدای 370 سری جهیزیه به زوجین جوان مناطق مرزی کشور با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.

 1398/4/20 پنجشنبه
  
2019-07-11T16:30:36+04:30

به گزارش آستان نیوز، آیین اهدای 370 جهیزیه به زوجین جوان مناطق مرزی کشور صبح امروز 20 تیرماه با حضور مصطفی خاکسار قهروردی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، مسئولان و مدیران آستان قدس رضوی و جمعی از زوجین جوان مناطق مرزی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.
حامد صادقی سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در این مراسم با اشاره به اینکه اصل مأموریت این معاونت، محرومیت زدایی با محوریت ایجاد و افزایش اشتغال در مناطق محروم و روستایی است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند، بر این اساس موضوع اشتغال‌زایی با محوریت رونق تولید ملی و کمک به ازدواج در مناطق محروم و مرزی با اهدای 6 هزار جهیزیه همراه با تسهیلات به زوجین مناطق مرزی و محروم در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: تشرف زوجین جوان مناطق مرزی و محروم به حرم مطهر رضوی و شرکت در کارگاه‌های آموزشی با هدف ایجاد آرامش در سایه حضرت رضا(ع) را در قالب این تسهیلات در نظر گرفته‌ایم.
سردار سرتیپ پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده قرارگاه نیروی زمینی ثامن الائمه(ع) در ادامه این مراسم خطاب به زوجین جوان با تأکید بر اینکه آغاز زندگی شما به دو دلیل با سایر نوعروسان و داماد‌ها متفاوت است، اظهار کرد: اولین دلیل اینکه زندگی خود را در کنار مضجع منور حضرت رضا(ع) آغاز کردید که حقیقتا توفیق بسیار بزرگی است و دومین دلیل اینکه جهیزیه اهدایی، متعلق به حضرت رضا(ع) است، بنابراین این یک نوید برای زندگی‌تان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه بر مأموریت قرارگاه ثامن الائمه(ع) شمال شرق که ایجاد امنیت در مزرهای خراسان رضوی است، افتخار می‌کنیم، افزود: می‌دانیم که امنیت بدون ایجاد شغل، ازدواج، زندگی و ... فراهم نمی‌شود، از همین رو از آستان قدس رضوی که با محرویت‌زدایی از مناطق مرزی و محروم در ایجاد امنیت پایدار با سپاه همکاری می‌کند، تشکر و قدردانی می‌کنم.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه نیروی زمینی ثامن الائمه(ع) با اشاره به اینکه اکنون سپاه با همکاری معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در راستای رفع محرومیت در حوزه اشتغال اقدامات خوبی در مناطق محروم انجام داده است، گفت: سپاه در مرزها با اقتدار حضور دارد و در کنار این امر خطیر به محرومان هم با جان و دل خدمت‌رسانی می‌کند.
پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: بنده بابت همکاری صمیمانه آستان قدس رضوی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه محرومیت‌زدایی از تولیت معزز این آستان مقدس تشکر می‌کنم و امیدوارم شما زوجین جوان زندگی توأم با موفقیت و شیرینی را با عنایت امام رضا(ع) آغاز کنید.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم به طور نمادین حواله دریافت جهیزیه به سه تن از زوجین جوان اهداء شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.