.

در راستای تجلیل از خادمان بارگاه منور رضوی

هفتمين همايش خدمتي دربانان حرم مطهر رضوی برگزار شد

همزمان با دهه کرامت و در راستای تجلیل از خدمت خادمان حرم مطهر رضوی و تجدید بیعت با امام رضا(ع)، هفتمين همايش خدمتي دربانان در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T00:21:16+04:30

به گزارش آستان نیوز، معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در این همایش با اشاره به تاریخچه خدمت در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اظهار کرد: با توجه به اسناد موجود در مرکز اسناد کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، خدمت دربانان با بیش از چهار قرن قدمت یکی از قدیمی‌ترین کشیک‌های آستان قدس رضوی است که سابقه آن به دوران افشاریه باز می‌گردد.
سید خلیل منبتی افزود: در مجموع 48 هزار نفر در پنج گروه خادمان، فراشان، دربانان، کفشداران و حفاظ در حرم مطهر خدمت می‌کنند که 32 هزار مرد و 16 هزار نفر خادم خواهر هستند و از این تعداد بیش از 29 هزار نفر در بخش دربان به زوار حضرت رضا(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی با بیان اینکه در چند سال اخیر به دلیل گسترش فضای اماکن متبرکه و گستردگی خدمات، نیازمند 37 هزار نیروی خادم و خادمیار هستیم، بیان کرد: امیدواریم با ظرفیت عظیمی که حرم مطهر دارد بتوانیم با جذب این خدام گام‌های مؤثری برای خدمت‌رسانی بیشتر به زوار برداریم.
گفتنی است؛ در ابتدای این مراسم مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در وصف میلاد مبارک امام رضا(ع) اشعاری را قرائت کردند.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.