.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاری:

حجاب واجب الهی و حق خداوند است

مبلغ حوزه بین‌الملل با بیان اینکه حجاب یک واجب الهی و در حقیقت حق خداوند است، گفت: پروردگار متعال در قرآن کریم در مورد واجب بودن حجاب و حدود آن در 5 آیه صریحا دستور فرموده است.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T15:17:46+04:30

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام حسین انصاری در نشست تخصصی عفاف و حجاب که همزمان با ایام دهه کرامت رضوی در سالن همایش‌های دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شد، به مدل حجاب از منظر قرآن اشاره کرد و گفت: آیاتى که به طور صریح اصل حجاب را براى زنها واجب و لازم و ضرورى دانسته آیات ۳۰ سوره نور و ۵۹ و ۵۳ ، ۳۳ و ۲۳ سوره احزاب است. ولى در مورد حفظ عفت و پاسدارى از حریم آن در قرآن بیش از ده آیه وجود دارد.
وی ابراز کرد: تا قرون 4 و 5 هجری کل کره زمین پوشش و حجاب داشتند و این مختص دین خاصی نبود اما در قرن 18 میلادی که به آن دوره روشنفکری و روشنگری گفته می‌شود اعتقاد بر این بود که برای رشد و پیشرفت دین باید کنار گذاشته شود.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در اواخر سده 17 میلادی بزرگان و فرهیختگان جامعه تصمیم گرفتند به دین و کلیسا پشت پا بزنند و عصر روشنگری شکل گرفت. در واقع پس از این عصر پیشرفت‌هایی صورت گرفت اما این توسعه و پیشرفت تنها به لحاظ مادی و تکنولوژی بود و درابعاد اخلاقی افراط و تفریط وجود داشت.
وی بیان کرد: در جهان کنونی با جاهلیت مدرن مواجه هستیم و اکثریت جهان دچار جهل است؛ اروپا منشا فساد و بی بند و باری است و هدف آنان تنها نابودی بنیان خانواده است.
انصاری تصریح کرد: فرهنگ‌های منحط و آداب و رسوم غلط در جوامع بشری انواع ظلم و سختی را بر زنان تحمیل کرده و آنان را به استثمار کشیده است. اما در این میان اسلام تنها دینی است که به زن شخصیت داده است و ادیان الهی بویژه دین خاتم، بیش از همه به احیای شخصیت والای زن همت گماشته‌اند.
وی بیان کرد: از طرف دیگر فرهنگ غرب با تسلط بر امکانات مادی و مراکز ارتباطی و اطلاعاتی سعی در تحمیل الگوی ناقص خویش بر ملت‌های جهان دارد و به تهاجم فرهنگی علیه کشورهای دیگر دست زده اند. از این رو ضروری است در دورانی که به «جاهلیت مدرن » موسوم است، با معرفی دقیق شخصیت و جایگاه زن گامی مهم در جهت پیشبرد اهداف عالی اسلام برداریم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.