.

در آستانه میلاد امام رضا(ع)،

بانوان زائر و مجاور میهمان محفل انس با قرآن کریم شدند

هم‌زمان با ایام دهه کرامت و در آستانه ولادت با سر سعادت امام رضا(ع) بانوان زائر و مجاور حرم مطهر رضوی میهمان محفل انس با قرآن کریم شدند.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T18:18:15+04:30

به گزارش آستان نیوز این محفل قرآنی عصر پنجشنبه 20 تیر به همت واحد محافل و مسابقات اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.
افسانه ولایتی و مرضیه مرتضایی در این محفل نورانی آیات جزء بیست و نهم قرآن کریم را تلاوت و حاضران این آیات را همراه با مرتلان همخوانی کردند.
تلاوت مجلسی آیاتی از کلام‌الله مجید توسط فرشته خوش‌دست و اجرای برنامه توسط طاهره روحی؛ حافظ کل قرآن کریم از دیگر بخش‌های این محفل قرآنی در رواق حضرت زهرا(س) بود.
در این مراسم همچنین زهرا صداقت به تفسیر سوره مبارکه مدثر پرداخت و گفت: مسلمان واقعی 10 خصلت دارد که یکی از این خصلت‌ها طلب علم و دانش است.
وی تصریح کرد: 124 پیامبر الهی آمدند تا به بشر بیاموزند خلقت آن‌ها با هدف بوده است و اگر دستورالعمل‌های کلام وحی در زندگی پیاده شود به نتیجه خلقت دست پیدا خواهیم کرد.
این مفسر قرآنی ادامه داد: دلبستگی‌های دنیایی و همچنین لذت‌های زودگذر و ظاهرفریب این جهان فانی مانع رسیدن مومن به تعالی می‌شود. انسان برای رسیدن به هدف خلقت باید از دنیاپرستی دوری کند و به دنبال کسب علم و دانش و مقامات عالیه انسانی باشد.
وی با بیان اینکه امروز هم مسائل دینی و اعتقادی در جامعه کمرنگ و سطحی شده است، افزود: قرآن و رهنمودهای راه‌گشای آن بدون تفکر و تعقل فقط قرائت می‌شود و به همین دلیل است که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند زندگی فانی این دنیا را با رفاه طی کنند در صورتی که خداوند رحمان در قرآن کریم زندگی پیامبران را برای ما توصیف کرده است تا بدانیم اولیای الهی سخت‌کوش و با قناعت بودند.
صداقت ادامه داد: علاوه بر قرآن، ادعیه و زیارات نیز سبک زندگی اسلامی را به ما نشان می‌دهند. پس سعی کنیم در هنگام زیارت ائمه معصومین(س) فقط برای برآورده شدن حوائج دنیایی دست به دعا نشویم و بدانیم که آن‌ها می‌توانند حاجت‌های بزرگ دنیوی و اخروی ما را برآورده کنند.
وی افزود: انسان مومن باید در آیات و کلمات قرآنی تفکر کند و تذکرات و دستورات این کتاب آسمانی را سرلوحه زندگی خود قرار دهد که برای رسیدن به این هدف باید قرآن را ریشه‌ای آموزش ببینیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.