.

در همایش بازخوانی واقعه گوهرشاد در حرم رضوی عنوان شد؛

شهدای واقعه مسجد گوهرشاد مهجور واقع شده‌اند

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فاجعه خونین حمله به مسجد گوهرشاد یکی از فجایع دردناک در بین شیعیان است، گفت: شهدای واقعه مسجدگوهرشاد مهجور واقع شده‌اند.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T19:32:20+04:30

به گزارش آستان نیوز، فروغ نیلچی زاده مدرس حوزه و دانشگاه در همایش بازخوانی واقعه مسجد گوهرشاد با که حضور جمعی از خادمیاران حرم مطهر رضوی در رواق حر عاملی برگزار شد، ابراز کرد: قیام خونین مسجد گوهرشاد حرکتی مهم و مردمی بود که در برابر جنگ فرهنگی دشمنان صورت گرفت.
وی افزود: پس از طرح کشف حجاب از سوی عمال رژیم رضاخان، مردم در سراسر ایران به این سیاست ضد دینی واكنش نشان دادند، اما در اين ماجرا مردم مشهد بیش از سایر شهرها پيشقدم شدند و قيامی ارزشمند را در تاريخ به ثبت رساندند.
نیلچی‌زاده تصریح کرد: تحصن مردم در مسجد گوهرشاد در حقیقت عملیات مبارزه با کشف حجاب، ریشه‌های غربگرایی و سنت‌های وارداتی غرب بود که منجر به قیام خونبار گوهرشاد و شهادت خیل عظیمی از مردم انقلابی و دین باور مشهد شد.
این مدرس دانشگاه فاجعه خونین حمله به مسجد گوهرشاد را یکی از فجایع دردناک در بین شیعیان عنوان کرد و افزود: شهدای واقعه مسجدگوهرشاد مهجور واقع شده‌اند و در حقیقت شهدای گوهرشاد شهدای گمنام هستند لذا ما باید در راستای بازخوانی واقعه گوهرشاد و انتقال آن به نسل جدید تلاش کنیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: قبل از واقعه کشف حجاب دو مدل چادر در بین زنان رایج بود یک مدل چادر بیرونی که همان چادر کمری بود و نوع دیگر چادر اندرونی یعنی همین چادر نیم‌دایره که امروز رایج در سطح جامعه دیده می‌شود.
نیلچی‌زاده گفت: خادمیاران حرم مطهر رضوی باید با الگوگیری از قرآن و سیره امام هشتم(ع) و شناخت و آگاهی مفاهیم دینی در مسیر خدمت به زائران حرکت کنند.
یادآوری می‌شود؛ همایش بازخوانی واقعه مسجد گوهرشاد و نقش ما در حفظ و تعالی فرهنگ عفاف و حجاب به مناسبت فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب با حضور جمع کثیری از خادمیاران بارگاه منور امام مهربانی‌ها در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.