.

جشن امضای کتاب «خاطرات سفیر» در مشهد برگزار شد

جشن امضای کتاب «خاطرات سفیر» با حضور جمعی از دختران مشهدی برگزار شد.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T19:37:28+04:30

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که عصر دیروز با گفت‌وگوی صمیمی دانش‌آموزان و مولف کتاب «خاطرات سفیر» در فروشگاه امامت کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر برگزار شد، نیلوفر شادمهری گفت: کتاب «خاطرات سفیر» شامل رویدادها، خاطرات و وقایع تحصیل من در مقطع دکتری در دانشگاه فرانسه است و آن‌ها را در سن 28 سالگی نوشته‌ام.
وی افزود: نثر این کتاب عامیانه نوشته شده و من سعی کردم با قلمی روان و ساده اتفاقات را طوری بیان کنم که خواننده حین خواندن کتاب حس کند داستان و نه یک متن ادبی می‌خواند.
نویسنده کتاب خاطرات سفیر ادامه داد: در این کتاب خاطراتی که جنبه اعتقادی داشته مثل برگزاری دعای عهد در خوابگاه دانشگاه، دست ندادن با استادان مرد دانشگاه، قبول نشدن در بهترین دانشگاه فرانسه به دلیل حجاب و... نوشته شده و من سعی کردم این وقایع را همان‌طور که اتفاق افتاده بیان کنم.
شادمهری خطاب به دانش‌آموزان گفت: در زندگی خود هدف و راهتان را مشخص کنید و همیشه دلایل محکمی برای پای‌بندی به اصول و اعتقادات مذهبی داشته باشید. از موانع و سختی‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوید نهراسید. چرا که مواجهه با موانع و تضادها است که باعث رشد انسان می‌شود.
در این مراسم مسئول شبکه دانش‌آموزی کتاب به‌نشر «کتاباران» نیز گفت: شبکه دانش‌آموزی کتاب به‌نشر «کتاباران» از سال 1396 در دبیرستان‌های دخترانه مشهد کار خود را آغاز کرد .
زینب شکری ادامه داد: در قالب این طرح هر هفته پنج‌شنبه دورهمی‌ها کتابخوانی دختران در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر و دورهمی پسران در فروشگاه امامت برگزار می‌شود. دانش‌آموزان در این دورهمی‌ها با فراگیری مهارت‌های کتابخوانی از مهر ماه سال جاری به عنوان سفیران دانش در مدارس خود مشغول به فعالیت‌ خواهند شد و مدارسی که دانش‌آموزان در آن‌ها فعالیت‌های کتابخوانی انجام می‌دهند، از امتیازات به‌نشر از جمله تخفیف 20 درصدی خرید کتاب بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: در تابستان سال جاری برنامه‌های مختلفی از جمله کلاس‌های فن بیان، نویسندگی، تئاتر، طراحی پوستر و تهیه پادکست برای دانش‌آموزان با حضور استادان برجسته برگزار می‌شود که حضور دانش‌آموزان در این کلاس‌ها رایگان است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.