.

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی رقم خورد؛

استقبال پر شور زائران از اجراهای سرود آوای رضوان در دهه کرامت

مسئول واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از استقبال زائران و مجاوران از ویژه برنامه اجرای سرود توسط گروهای این واحد در ایام دهه کرامت در هشت نقطه حرم مطهر رضوی خبر داد.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T19:40:37+04:30

سید مجتبی ذبیحی در آستانه سال‌روز ولادت امام رضا(ع) در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: گروه‌های سرود آوای رضوان از آغاز دهه کرامت هر روز سرودهایی را با مضمون رضوی و به سبک آکاپلا در هشت نقطه در صحن‌های مختلف بارگاه ملکوتی رضوی مانند صحن جمهوری اسلامی، صحن غدیر و صحن جامع رضوی اجرا می‌کنند.
وی ادامه داد: اجراهای پاتوقی سرود در اطراف حرم مطهر امام هشتم(ع) و مبادی پر تردد شهری مشهد مانند چهارراه شهدا، خیابان جنت، بوستان کوهسنگی، پارک ملت و... نیز آغاز شده است تا حال و هوای معنوی ایام ولادت این امام همام بیشتر در گوشه و کنار این شهر مقدس حس شود.
مسئول واحد آوای رضوان با اشاره به حضور 20 گروه از استان‌های مختلف و 30 گروه مشهدی در اجراهای سرود دهه کرامت این واحد در این شهر مقدس گفت: همچنین اجرای گروه‌های سرود آوای رضوان در مبادی ورودی زائران به مشهد در فرودگاه و راه‌آهن در حال انجام است. در تلاش هستیم سرودخوانی رضوی در ایستگاهای متروی میدان بسیج و میدان شریعتی مشهد نیز اجرا شود.
وی به اجرای گروه سرود استان لرستان در مراسم نماز جمعه امروز حرم مطهر رضوی اشاره و اضافه کرد: سرودی سه زبانه‌(فارسی، عربی و ترکی) به همت گروه آوای رضوان در ویژه برنامه گلباران ولادت امام رضا(ع) مشهد و مراسم شب میلاد این امام همام در صحن جامع حرم رضوی اجرا خواهد شد.
ذبیحی تصریح کرد: سرود ویژه دیگری نیز برای اجرا در برنامه مراسم شب میلاد امام هشتم(ع) تهیه شده است که با همراهی ارادتمندان غریب‌الغربا(ع) در صحن جامع رضوی زمزمه می‌شود.
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با بهره‌گیری از موسیقی آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) و تولید سرودهایی با مضامین رضوی و اجرای آن‌ها توسط گروه‌های سرود در استان‌های مختلف توانسته نشاط معنوی حرم رضوی را در دهه کرامت به گوشه و کنار ایران اسلامی منتقل کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی ضبط و پخش می‌شود.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.