.

سخنران حرم رضوی:

میزان بهره‌مندی از فیوضات زیارت به اندازه معرفت به امام بستگی دارد

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: میزان بهره‌مندی هر فرد از فیوضات زیارت به اندازه معرفت او نسبت به وجود مقدس امام رضا(ع) است.

 1398/4/21 جمعه
  
2019-07-12T19:43:52+04:30

به گزارش آستان نیوز، فروغ نیلچی‌زاده در سلسله جشن‌های در سایه‌سار رضوان که با حضور جمعی از بانوان زائر و مجاور در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین جایگاه امام رضا(ع) در بین ائمه معصومین(ع) پرداخت و گفت: این امام رئوف جایگاه خاصی در بین اهل بیت(ع) دارند و به همین خاطر ثواب زیارت ایشان، برتر و افضل از دیگر زیارت‌ها است.
وی تصریح کرد: برای ثواب زیارت امام رضا(ع) روایت‌های مختلفی وجود دارد. در جایی گفته شده است زیارت این امام معصوم برابر با هفت حج، در جایی دیگر گفته شده هفتاد حج و در برخی از روایت‌ها هم ثواب زیارت ایشان هفتاد هزار حج عنوان شده است.
نیلچی‌زاده با بیان اینکه همه این روایت‌ها صحیح است، اظهار کرد: میزان بهره‌مندی هر فرد از فیوضات زیارت به اندازه معرفت او نسبت به وجود مقدس امام رضا(ع) است. هر چه معرفت انسان نسبت به امام بیشتر باشد، ثواب و پاداش بیشتری نصیب او می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از معارف نابی که ثواب زیارت امام رضا(ع) را تمام و کمال می‌کند، باور به این نکته است کسی که ولایت امام رضا(ع) را به عنوان امام هشتم بپذیرد شیعه دوازده امامی است و قطعا به امامان بعد از ایشان تا حضرت مهدی(عج) نیز ایمان و اعتقاد دارد.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه به امام‌های بعد از امام رضا(ع) ابن‌الرضا می‌گفتند، اظهار کرد: این لقب‌ نشان می‌دهد امکان ندارد کسی امام رضا(ع) را به عنوان امام قبول داشته باشد ولی امامت امام جواد(ع)، امام هادی(ع)، امام حسن عسکری(ع) و امام زمان(عج) را قبول نداشته باشد.
وی ادامه داد: کسی که ولایت امام رضا(ع) را قبول دارد باید رابطه خوبی نیز با امام زمان(عج) داشته باشد. یکی از راه‌های شناخت امام زمان(عج) خواندن ادعیه‌ای است که در کتب معتبر آمده است. خواندن این دعاها ما را به آن حضرت و سبک و سیره زندگی ایشان نزدیک می‌کند.
نیلچی‌زاده بیان کرد: ما از اهل ‌بیت(ع) سه حیطه وجودی در اختیار داریم که یکی سیره آن بزرگواران، دوم احادیث آن‌ها و سوم ادعیه و مناجاتی است که از آن‌ها به دست ما رسیده است. کسی که با ادعیه اهل بیت(ع) آشنا شود به مقام انس با آن بزرگواران دست پیدا می‌کند و وجودش معطر به عطر اهل بیت(ع) می‌شود.
وی ابراز کرد: آشنایی با ادعیه و مناجات ائمه معصومین(ع) از نظر عملی نیز ما را به آن‌ها نزدیک می‌کند. به عنوان مثال امام زمان(عج) در دعایی معروف از خداوند می‌خواهند که «به زنان ما عفت و حیا عطا کن». با خواندن این فراز از دعا درمی‌یابیم خواسته آن حضرت از بانوان، حفظ حیا و عفت است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.