.

رئیس انجمن تغذیه آسیا

راه اندازی انجمن تغذیه بالینی موجب ارتقاء اعتبار علمی ایران می شود

رئیس انجمن تغذیه آسیا گفت: راه اندازی انجمن تغذیه بالینی در مشهد موجب ترویج و افزایش اعتبار جایگاه علمی کشور ایران می شود.

 1393/5/27 دوشنبه
  
2014-08-18T08:30:53+04:30

به گزارش ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی، پرفسور سورانیت سیلتارم، در اولین کنگره بین المللی تغذیه بالینی رضوی و دومین سمپوزیوم بین المللی تغذیه آسیا که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد؛ با بیان این که راه اندازی انجمن تغذیه بالینی در بیمارستان رضوی موجب ارتقاء جایگاه علمی و اعتبار بین المللی ایران می شود، عنوان کرد: انجمن تغذیه بالینی در سال 1995 در کشور تایلند شروع به کار کرد که شاهد تحولات زیادی در چند سال اخیر بوده ایم و تنها کشوری که عضو این انجمن نبود، ایران است.
وی عنوان کرد: تغذیه بالینی بحث بسیار مهمی است و ما تلاش داریم تا تمام جوامع را به این سمت هدایت کنیم تا از عوارض بیماری ها پیشگیری کنند.
سیلتارم با اشاره به این که حمایت از تغذیه بیماران در بیمارستان ها نیاز به برنامه ریزی خاص و ویژه ای دارد، بیان کرد: حمایت‌های تغذیه بالینی در بیمارستان ها بحثی است که علاوه بر پزشکان، داروسازان و پرستاران نیز باید به آن توجه داشته باشند تا عوارض ناشی از سوء تغذیه بیماران را کاهش دهند.
رئیس انجمن تغذیه آسیا تصریح کرد: ارائه اطلاعات از طریق ژورنال ها و مجلات علمی و پزشکی می تواند در افزایش اطلاعات افراد جامعه نقش موثری داشته باشد.
وی در پایان گفت: شخصیت های علمی و برجسته ای از سراسر دنیا در این کنگره حضور داشتند که می تواند کمک موثری به رشد علمی و اطلاعات کند.
لازم به ذکر است نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی و دومین سمپوزیوم تغذیه بالینی آسیا با حضور 500 نفر از متخصصان و پزشکان مطرح داخل کشور و 7 میهمان خارجی ازکشورهای انگلیس، ایتالیا، هلند، چک، اندونزی و مالزی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در روزهای 25 و 26 مردادماه در حال برگزاری است.

ویژه نامه:
نخستین کنگره بین المللی تغذیه بالینی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
بهره‌مندی مبتلایان به نارسایی‌های قلبی- تنفسی از دستگاه ECMO در بیمارستان رضوی
مراقب چاقی در ماه مبارک رمضان باشید
ارتباط تنگاتنگ گروه‌های مختلف درمانی زمینه‌ساز موفقیت بخش‌های ناباروری است
ناسازگاری‌های خونی نوزادان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مرور شد
وقتی عروسک‌ها بیمار می‌شوند...
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.