.

چند دمنوش با طبع سرد

در این مقاله به معرفی دمنوش های دارای طبیعت سرد پرداخته می شود . کاهش فشار خون و چربی خون از خاصیتهای مشترک دمنوش هایی با طبع سرد هستند.

1393/11/29 چهارشنبه

دمنوش گل پنیرک
دارای طبیعت سرد و تر است. از خواص دمنوش گل پنیرک می توان به خاصیت درمانی آن در زخم های گوارشی، سینه درد و تورم حلق اشاره نمود. این دمنوش شستشودهنده و ضد درد کلیه و سوزش مثانه می باشد. در درمان یبوست نیز موثر است.

دمنوش غوره

دارای طبیعت سرد و خشک است. تقویت کننده کبد می باشد. پایین آورنده فشار خون برای مزاج های گرم است. خاصیت برطرف کنندگی عطش دارد. دمنوش غوره ضد صفرا و بلغم بوده و از مضررات آن می توان به نامناسب بودن برای افراد دارای زخم معده و اثنی عشر اشاره کرد.

دمنوش آلبالو
دارای طبیعت سرد و خشک می باشد. فشار خون را کاهش می دهد. مناسب برای کاهش خارش های پوستی و جلوگیری کننده از صفراو سنگ کلیه و نیز اسهال می باشد. از دمنوش آلبالو می توان بعنوان یک اشتها آور خوب یاد نمودکه دارای خاصیت ضد تهوع می باشد.

دنوش بنفشه وحشی
دارای طبیعت سرد و تر است. در درمان کم خوابی، سرماخوردگی، زکام، ذات الریه مناسب است. کاهش دهنده تب و خلط آور است.

دمنوش گل سرخ(گل محمّدی)
دارای طبیعت معتدل متمایل به سرد و خشک است.این دمنوش شادی بخش است. ملین بوده و برای تقویت لثه و زخم های آن مناسب است. گل سرخ برای قلب مفید و داری خاصیت پیشگیری کننده از صفرا و بلغم می باشد.

دمنوش زرشک
دارای طبیعت سرد و خشک است. کاهش دهنده فشار خون و تصفیه کننده خون است. دمنوش زرشک تقویت کننده قلب است. از چای زرشک می توان برای جلوگیری از صفرا و تقویت معده و کبد استفاده نمود. یک اشتها آور مناسب و دارای خاصیت ضد تهوع است.در درمان گرمازدگی و در رفع عطش مفید است.

دمنوش ترش
مصرف این دمنوش باعث کاهش فشار خون و چربی خون خواهد شد. در افرادی که معمولا فشار خون پایین دارند بهتر است با نبات مصرف شود.

بیشتر بخوانید:
طب اسلامی؛ پیغام آور سلامت و شادابی
آشنایی با طب سنّتی و اسلامی
طب اسلامی را بهتر بشناسیم
کتاب:
طب الرضا علیه السلام
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
افزایش خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها با سبک زندگی مدرن
سومین جلسه طب اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
احیای طب سنتی نیاز به مشارکت همگانی دارد
دومین جلسه طب اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می‌شود
طب اسلامی توانایی درمان انواع بیماری‌های سخت را دارد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.