.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی خبر داد:

انتشار کتاب «امام رضا(ع) به روایت اهل سنت» به 9 زبان

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: «کتاب امام رضا(ع) به روایت اهل سنت» به 9 زبان زنده دنیا چاپ و منتشر شده است.

1394/1/24 دوشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سید محمد جواد هاشمی‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار داشت: این کتاب به زبان‌های عربی، هندی، فرانسه، اردو، انگلیسی، روسی، آذری، بنگالی و تاجیکی منتشر شده است.
وی عنوان کرد: محمدمحسن طبسی در این کتاب با تحقیق و بررسی وسیع و گسترده و با استفاده‌ بیش از 200 عنوان منبع اصیل اهل سنت، به بیان مواضع مثبت و نظرهای واقع‌بینانه آنان در برابر امام رضا(ع) پرداخته است.
هاشمی‌نژاد، خاطرنشان کرد: در این کتاب، سخنان، عملکرد و نوع نگاه اهل سنت به ‌ویژه دانشمندان آنان درباره حقیقت نورانی امام رضا(ع) از دوران آن حضرت تا حال حاضر بیان شده است.
وی با اشاره به تشرف هزاران زائر از سراسر دنیا و با فرقه ها و مذاهب گوناگون به حرم رضوی، گفت: روشن نبودن دیدگاه اهل سنت درباره امام رضا(ع)، اظهار نظرهای پراکنده آنان درباره آن حضرت، فتنه‌گری وهابیت، تحریف شخصیت اهل‌ بیت(ع)، فتواهای فتنه‌گرایانه آنان در تحریف اماکن مذهبی و فقدان پژوهش جامع در این زمینه از ضرورت‌های تهیه این کتاب بوده است.
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی ابراز کرد: در این کتاب به طور مفصل «زندگانی»، «شخصیت»، «روایت»، «ولایت عهدی»، «امامت»، «کرامت» و «فضیلت» زیارت آن حضرت با رویکردی توصیفی و تحلیلی ارائه شده است.
وی خاطر نشان کرد: در کتاب ارزشمند «امام رضا(ع) به روایت اهل سنت» بیش از 200 عنوان از منابع اهل سنت مورد استفاده قرار گرفته و از آنان بدون واسطه و مستقیم نقل حدیث شده است، همچنین بیشتر دیدگاه‌های علما و پیروان شافعی، مالکی، حنبلی، حنفی و ظاهری در این تحقیق آورده شده است.

بیشتر بخوانید:
آشنایی با مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی
خدمات آستان قدس رضوی به زائران غیر ایرانی حرم مطهر رضوی
تداوم ارتباط با زائران غیر ایرانی در اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی
ویژه نامه:
ویژه نامه چند رسانه ای «وطن توحیدی»
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
عشق به حضرت دلیل وقفم بود
وقف، بهانه‌ای برای اتصال به امام مهربانی‌ها
  • 1398/1/12 دوشنبه وقف، بهانه‌ای برای اتصال به امام مهربانی‌ها
    چه زیباست وقتی صبح با یاد امام هشتم (ع) بیدار شوی و شب نیز با یاد این امام بزرگوار سر بر بالین بگذاری. توفیقی است که شاید نصیب هرکس نشود، اما این برکت شامل حال خانواده آقای علیرضا صدرزاده شده است. خاتم‌کار شیرازی که از کودکی با این هنر اصیل عجین شده و اکنون آن را به خدمت دین در آورده است.
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.