.

در جمع صمیمی بچه های گروه سرود روستای کردر رضوی

یه امام رضا دارم واسم بسه

نغمه خوانی توأم با موسیقی فضای سالن آمفی تئاتر مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی و راهروهای همجوار را پر کرده بود، اجراهای پشت هم با مضامین رضوی هر رهگذر مشتاقی را جذب خود می کرد، به دنبال این همه زیبایی معنوی که سرمنشاء آن روستای کردر رضوی است با چند نفر از اعضای گروه همراه می شویم.

 1394/5/6 سه‌شنبه
  
2015-07-28T13:39:29+04:30


حرف من حرف دل های بی کسه
یه امام رضا دارم واسم بسه
جواد لطفی زاده، جوان 19 ساله گروه سرود روستای کردر رضوی حرف هایش را با این یک بیت شعر شروع می کند و ادامه می دهد: 4 سال است که به صورت کشوری و در مجموع 8 سال در گروه سرود روستای کردر رضوی به اجرا می پردازم.
این جوان دوست داشتنی اجرا در جوار حضرت رضا(ع) را دعوتی بزرگ می داند و می گوید: احساس فوق العاده خوبی دارم از اینکه سرودهای امام رضایی مان را در مکانی منصوب به خود حضرت اجرا می کنیم. امیدوارم مورد قبول حضرت نیز واقع شود.
نفر بعدی که با او هم صحبت می شوم، عباس ذاکری؛ سرپرست و مربی این گروه سرود است. او که 8 سال است در این گروه فعالیت می کند، فراهم شدن بسترهای لازم در روستا را عامل موفقیت اعضای این گروه در جهت خلق آثار با کیفیت می داند.
ذاکری درباره احساسش از اجرای سرود در جوار حرم مطهر رضوی می گوید: تصور نمی کردم روزی در این مکان مقدس باشم و آن هم در حال اجرای سرود؛ همه این ها را از لطف و عنایت ویژه امام رضا(ع) می دانم.

در ادامه با یکی از اعضای کوچک این گروه جالب هم صحبت می شوم. خودش را محمد ذاکری معرفی می کند. محمد 16 ساله است و تا به حال سه اجرای کشوری را هم تجربه کرده است.
از محمد پرسیدم: از اینکه راجع به امام رضا(ع) شعر می خوانید چه احساسی دارید؟
محمد این طور جوابم را داد: احساس خیلی خوبی دارم. در روستای ما نه تنها اسم گروه مان امام رضا(ع) است، بلکه اسم تیم ورزشی، پایگاه و حسینیه و مسجدمان هم مزین به نام امام رضا(ع) است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.