.

همزمان با دهه کرامت «به نشر» با هدف اتحاد بین شیعه و سنی معرفی می کند؛

«امام رضا(ع) در آثار دانشمندان اهل سنت»

انتشارات آستان قدس رضوی همزمان با ایام مبارک دهه کرامت کتاب «امام رضا(ع) در آثار دانشمندان اهل سنت» را به عنوان گامی در راستای نزدیکی هرچه بیشتر شیعه و سنی معرفی و پیشنهاد می کند.

1394/6/5 پنجشنبه

به گزارش ستاد خبری جشن های میلاد رضوی، شناخت کامل تر و جامع تر ابعاد مختلف زندگی سراسر نور و هدایت ائمه(ع) نیاز به مطالعه و بررسی دقیق آثار منتشر شده از این بزرگان دارد که بی شک در این مسیر نگاهی به آثار دانشمندان اهل سنت نیز خالی از لطف نیست.
در این راستا انتشارات آستان قدس رضوی نسبت به چاپ و انتشار کتاب «امام رضا(ع) در آثار دانشمندان اهل سنت» به قلم محمدرضا عطایی اقدام کرده است.
این کتاب که تا کنون سه نوبت تجدید چاپ شده است، با مراجعه و بهره گیری از حدود 135 اثر مهم از دانشمندان عامه تلاش دارد تا گام هایی را در مسیر نزدیکی هرچه بیشتر دیدگاه های اهل سنت و شیعه در زمینه اصل امامت و کرامت، شفاعت، توسل و زیارت قبور ائمه(ع) بردارد.
کتاب «امام رضا(ع)در آثار دانشمندان اهل سنت» فارغ از بُعد کلام، دیدگاه دانشمندان عامه از مفسران، محدثان، مورخان و دیگر بزرگان اهل سنت را درباره علی بن موسی الرضا(ع) نقل می کند تا هرچه بیشتر وحدت نظر در مورد محبت به اهل بیت(ع) و عترت طاهره به ویژه امام رضا(ع) به عنوان یکی از حلقه های پیوند شیعه و سنی را بررسی کند.
این کتاب که توسط به نشر و در قطع رقعی به چاپ رسیده است، شامل بر چهار بخش زندگانی امام رضا(ع) و ولایتعهدی مأمون، کیفیت شهادت امام(ع) و بررسی آن، روایت هایی که علمای عامه از حضرت رضا(ع) نقل کرده اند و همچنین نمونه ای از مدایح و مراثی است.
علاقه مندان به تهیه کتاب «امام رضا(ع) در آثار دانشمندان اهل سنت» و همچنین مشاهده و تهیه سایر کتاب های انتشارات آستان قدس رضوی می توانند به نشانی اینترنتیwww.behnashr.com یا فروشگاه های سطح شهر مشهد و نمایندگی های سراسر کشور مراجعه یا از طریق سامانه پیامکی به شماره 30003209 با این انتشارات تماس برقرار کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
عشق به حضرت دلیل وقفم بود
وقف، بهانه‌ای برای اتصال به امام مهربانی‌ها
  • 1398/1/12 دوشنبه وقف، بهانه‌ای برای اتصال به امام مهربانی‌ها
    چه زیباست وقتی صبح با یاد امام هشتم (ع) بیدار شوی و شب نیز با یاد این امام بزرگوار سر بر بالین بگذاری. توفیقی است که شاید نصیب هرکس نشود، اما این برکت شامل حال خانواده آقای علیرضا صدرزاده شده است. خاتم‌کار شیرازی که از کودکی با این هنر اصیل عجین شده و اکنون آن را به خدمت دین در آورده است.
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.