.

واقفی که از میراث خانوادگی‌اش گذشت

در گاوصندوق را باز کرد و قرآن را در آورد. یاد دوران کودکی‌اش افتاد. روزهایی که پدربزرگ قرآن می‌خواند. قرآن را باز کرد. به آیه‌ها نگاه کرد. دلش برای ماه رمضان تنگ شد.

1398/1/18 يكشنبه

حرف‌های دوست و آشنا برای چندمین‌بار در ذهنش تکرار ‌شد: پول خوبی بابتش گیرت می‌یاد. مگه مشکل مالی نداری؟ بفروشش و خودت رو راحت کن.
اما او مصمم بود. مصمم‌تر از همیشه. در گاوصندوق را بست و قرآن را با احتیاط داخل چمدانش گذاشت. به این ‌ترتیب داستان سفر «علیرضا سامه زرگر» به مشهد شروع شد.
علیرضا از شهر بادگیرها؛ یزد دوست داشتنی راهی مشهد شد تا هم امامش را زیارت کند و هم قرآن خطی شگفت انگیزش را وقف آستان امام مهربانی ها کند. این قرآن خطی نسل به نسل در خانواده‌اش دست به دست شده بود. قرآن نفیسی که مونس او در ماه رمضان بود.

غلبه بر وسوسه های زمینی
این واقف یزدی می‌گوید: می‌ترسیدم تا به خودم بیایم وسوسه‌های اطرافیان گولم بزند. به همین خاطر با وجود مشکلات اقتصادی تصمیم گرفتم قرآن خطی اجدادی‌ام را به آستان قدس رضوی اهدا کنم. پدرم هم اعتقاد داشت که قرآن باید در مکان امنی مثل بارگاه امام رضا(ع) نگهداری شود. پس دیگر تردید نکردم و با همراهی همسرم آن را تقدیم حضرت کردم.
علیرضا از احساس خود بعد از وقف هم گفت: مردم یزد همواره ارادت خاصی به امام هشتم (ع) دارند. من نیز علاقه فراوانی به امام رضا(ع) دارم و هدیه قرآن خطی به حرم مطهر رضوی کار کوچکی بود که انجام دادم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
وقف همه جورش خوب است
وقفی بی‌سابقه در تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی
  • 1398/1/17 شنبه وقفی بی‌سابقه در تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی
    نمی‌دانم وقتی نگاهش به تابلوی سبز رنگ جاده افتاد چه حسی داشت. آخر چند کیلومتر بیشتر تا مشهد فاصله نداشت. از اصفهان با موتور راه افتاده بود. موتورسیکلتی که چند ماه پیش از شیراز خریده بود و خیلی دوستش داشت، اما او عزم خود را جزم کرده بود تا نذرش را ادا کند.
عالمی که کتاب‌هایش را وقف کتاب‌ دوستان کرد
  • 1398/1/17 شنبه عالمی که کتاب‌هایش را وقف کتاب‌ دوستان کرد
    «عید غدیر 1375 بود. همراه با همسرم مرحومه حاجیه خانم مرضیه حکیم نشستیم مقابل قبله. حاجیه خانم صیغه وقف خانه را که به او بخشیده بودم، خواند و من صیغه وقف همه کتاب‌های خطی، سنگی و چاپی‌ام را.
خوشحالیم که در جمع واقفان آقا هستیم
وقف بهترین کار دنیا است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.