.

سالروز افتتاح سامانه پاسخگویی به سوالات شرعی در حرم مطهر رضوی

همه‌ آدم‌ها در طول زندگی‌شان لبریز از سوالات متعدد‌ند و از طرفی دین و موضوعات دینی در دنیای امروز موضوعی ضروری و مهم به‌شمار می‌آید.

1397/7/22 يكشنبه

آستان قدس رضوی، در مسیر پاسخ‌گویی به سوالات دینی و نیازهای معرفتی و دینی مجاوران و زائران به ویژه نوجوانان و جوانان با بهره‌گیری از ابزار و امکانات مختلف سامانه پاسخگویی به سوالات دینی را پیش بینی کرده است.
در این سامانه پاسخ‌گویی به سوالات شرعی انجام می‌گیرد. آن‌چه سامانه‌ی پاسخ‌گویی به پرسش‌های دینی را از سایر سامانه‌های مشابه متمایز می‌کند در چند ویژگی شاخص نهفته است.

شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز بدون هیچ‌گونه محدودیت زمانی گوشی تلفن را بردارید و 32020 را شماره‌گیری کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به جواب برسید. در حال حاضر شصت خط فعال است و در زمان انتظار می‌توانید از خدمات جانبی این سامانه با فشردن کلیدهای مختلف استفاده کنید.

هر کدام از کلیدهای یک تا نُه شما را به بخش‌های جانبی این سامانه متصل می‌کند که شامل حوزه پاسخ‌گویی برادران یا خواهران، راهنمایی در خصوص استخاره و تعبیر خواب، احکام پر کاربرد، انتقادات و پیشنهادات، راهنمایی در حوزه‌ی برنامه‌های فرهنگی، ارتباط با کارشناس خاص و ... است و یا می‌توانید منتظر پاسخ‌گویی اپراتور بمانید.

علاوه‌ بر این قابلیت آن‌لاین بودن نیز وجه تمایز دیگر این سامانه می‌باشد که در کل کشور بی‌سابقه است. اگر بدانید پشت خطوط تلفن اساتید برجسته‌ای در حوزه‌ی خواهران و برادران آماده‌ی خدمت‌اند و به بیست الی چهل تماس هم‌زمان پاسخ می‌دهند، به تلاش بی‌شائبه‌ی دست‌اندرکاران این سامانه پی خواهید برد و این نشان می‌دهد آنان برای سوالات شما اهمیت قائل‌اند و پیگیری‌شان برای رساندن‌تان به پاسخی روشن، کم‌تر از خودتان نیست.

مبنای پاسخ اساتید بر اساس فتوای مراجع عظام تقلید است و آمارها نشان می‌دهند که بیش‌ترین میزان تماس‌گیرنده‌گان مقلدان مقام معظم رهبری هستند. از این رو سامانه پاسخ‌گویی به سوالات شرعی جزء دفاتر تحت‌پوشش دفتر رهبری نیز به حساب می‌آید و با آنان تبادلات و تعاملات زیادی دارد.
وقتی به‌عنوان تماس‌گیرنده با سامانه‌ی 32020 ارتباط برقرار می‌کنید از آن‌چه در پشت خطوط تلفن اتفاق می‌افتد بی‌اطلاع‌اید. در واقع نمی‌دانید تیم ویژه‌ای به‌صورت هیئت علمی پرسش‌های شما را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهند.

وظیفه‌ی این هیئت علمی پشتیبانی محتوایی از تمام بخش‌های این اداره است که شامل کارگرو‌ه‌های احکام، اعتقادی، مشاوره و کودک و نوجوان می‌باشد. در صدر هر کارگروه یک دبیر و سه نفر در زیرمجموعه‌های آموزش، پژوهش و ارزیابی فعالیت می‌کنند.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
آزمون ادواری اداره پاسخگویی به سوالات دینی برگزار شد
آزمون ادواری پاسخگویان به سؤالات شرعی در حرم رضوی برگزار شد
فلسفه عزاداری در ویژه برنامه‌های «پرسمان دینی» تبیین می شود
مراسم تجلیل از اساتید اداره پاسخگویی به سوالات دینی حرم رضوی برگزار شد
نتایج نهایی آزمون اداره پاسخگویی به سوالات دینی اعلام شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.