.

در هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران ایرانی در مشهد صورت گرفت:

معرفی پر طرفدارترین کتاب های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، پربازدیدترین و پر طرفدارترین آثار خود در هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران ایرانی در مشهد را معرفی کرد.

1394/8/11 دوشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، «نامه زرین سلامت»، «مجموعه 8 جلدی راه روشن»، «مجموعه کودک و نوجوان آهو»، «درس هایی از نهج البلاغه» و «مجموعه 4 جلدی سفینه البحار» از جمله آثاری است که به ترتیب از پرفروش ترین کتاب‌های این مرکز علمی، پژوهشی شناخته شده است.
کتاب «نامه زرین سلامت»، از نفیس ترین مواریث اسلامی در زمینه دانش پزشکی است که به طور اجمال، رشته‌هایی از علوم پزشکی را معرفی و بخش زیادی از طب پیشگیری را نیز بیان کرده است. این اثر به باور صدها پزشک، متخصص و حکیم، شایسته ترین متن آموزشی- کاربردی، برای تحقق سلامت و بهداشت انسان است. فرازهایی که در این متن حکیمانه وجود دارد، پاسخگوی نیازهای جامعه بشری برای دستیابی به سلامت جامع است.
سند روایی طب الرضا(ع)، پیام‌های زرین بهداشتی امام رضا(ع)، معجون دارویی غذایی رضوی، آداب استحمام، آداب بهزیستی و بهداشت فردی، آداب سفر و احکام آب ها، مزاج‌شناسی، مدیریت و سازماندهی بدن، آداب حجامت و فصد، مواد ترکیبی و تعارض های غذایی، عناوین 9 بخش تشکیل دهنده این کتاب است.
برخی آیات قرآن کریم و موضوعات خاص اخلاقی و دینی از جمله مطالبی است که در «مجموعه 8 جلدی راه روشن» آمده است. این مجموعه همچنین به معرفی ابعاد مختلف شخصیتی اهل بیت(ع) به ویژه امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) همراه با موضوعات متنوع و جذاب جهت ارتقای سطح دانش و آگاهی جوانان و نوجوانان بوده، پرداخته است.
گروه «کودک و نوجوان» بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در انتشار آثار دینی و ارزشی مرتبط با این گروه سنی اهتمام دارد و مجموعه 37 جلدی «کودک و نوجوان آهو» یکی از آثاری است که به همت این گروه تولید شده و در اختیار کودکان قرار گرفته است.
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به عنوان گامی هر چند کوچک در راستای تکلیف بزرگ شناساندن کلام و شخصیت امام علی(ع) تصمیم بر عرضه درس‌هایی زندگی‌ساز از معارف همیشه زنده و الهام بخش نهج‌البلاغه گرفته است، از این رو کتاب «درس هایی از نهج البلاغه» را به چاپ رسانده است.
این مجموعه در موضوعات مختلف توسط محقق و پژوهشگر دینی جواد محدثی تألیف شده و در قطع‌های جیبی و رقعی چاپ و منتشر شده است.
گفتنی است؛ هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران ایرانی از 5 تا 12مهرماه سال جاری از ساعت 15 تا 22 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد، همه روزه میزبان بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به کتاب است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کتاب «فیض الحرمین فی شرح منظومه الثقلین» برای دومین بار تجدید چاپ شد
«لطائف التفسیر»؛ تفسیر جامع و کامل قرآن به زبان فارسی
درنگی بر نیم قرن تکاپوی علمی آیت الله میرزا حسن صالحی در «مدرس صالح»
جلسه كارگروه «معماري و هنر نظام مسائل زیارت» برگزار شد
برگزاری 18 نشست با موضوع معارف قرآنی و مکتب اهل بیت(ع)
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.