.

تشرف 50 تن از شعرای آئینی اهل سنت به حرم مطهر رضوی

گروهی متشکل از 50 تن از علما و شعرای آئینی اهل سنت از سراسر کشور به حرم مطهر ثامن الحجج(ع) مشرف شدند.

1394/9/18 چهارشنبه

به گزارش ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر آستان قدس رضوی، این گروه از زائران که به منظور شرکت در ویژه برنامه «سوگواره شعر رضوی» به حرم مطهر رضوی دعوت شده بودند ضمن شرکت دراین ویژه برنامه، از توفیقات زیارت حرم علی بن موسی الرضا(ع) نیز بهره مند شدند.
یکی از شعرای آئینی اهل سنت از استان گلستان در حاشیه این مراسم گفت: شاعران در صدر سروده ‌های خود، علاوه بر حمد و ستایش خداوند متعال، به نعت و منقبت ائمه اطهار(ع) می ‌پردازند. هر چه شاعر بیشتر با شخصیت و بینش پیامبر(ص) و اهل بیت (ع)، آشنا و به آن علاقه مندتر باشد، کوشش می‌ کند تا اندیشه ‌های متعالی خود را با احساسات قلبی درآمیزد و علاقه و ارادت خود را هنرمندانه به ثبت برساند.
باخانی اظهار کرد: تنها شاعران شیعی مذهب نیستند که از سر ارادت و عشق، به مدح و ستایش ائمه اطهار(ع) می‌ پردازند، بلکه سروده‌ های شاعران اهل تسنن دلیل محکم ارادات آنان به اهل بیت(ع) است.
وی که با قرائت سروده ای در وصف و مدح و ثنای حضرت علی(ع) فضای معنوی و روح بخشی به این مراسم بخشید، در ادامه گفت: عشق به ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت رضا(ع) ما را به این مکان مقدس کشانده است و برادران اهل سنت هم همانند شیعیان عاشق و دوستدار اهل بیت(ع) هستند.
این شاعر آئینی اضافه کرد: تمام اهل بیت و ائمه اطهار(ع) برای زنده نگه داشتن دین مبین اسلام و مسلمانان زحمات و رنج های بسیاری متقبل شده اند، از این رو ما نیز باید در غم و شادی آنان شرکت کنیم.
وی که برای نخستین بار با پای پیاده به حرم امام حسین(ع) مشرف شده بود، ادامه داد: حضور خیل عظیم عاشقان و ارادتمندان حسینی با پای پیاده از شهرها و کشورهای مختلف و استقبال باشکوه از کاروان های پیاده را نمی شود در قالب کلام و سخن توصیف کرد. امسال زائران عاشق اباعبدالله الحسین(ع) با نمایش وحدت، برابری و برادری، تاسوعا و عاشورای با شکوهی را رقم زدند.
باخانی، با بیان اینکه اهل تسنن با برادران شیعی یک هدف را دنبال می کنند، افزود: دشمنان که از این وحدت متضرر می شوند با تمام امکانات به دنبال این هستند تا وحدت میان مسلمانان را از بین ببرند. دشمنان همواره سعی دارند تا از راه های مختلف این وحدت را خدشه دار کنند.
لازم به یادآوری است: این گروه از رائران از شهرهای سیستان و بلوچستان، گلستان، سرخس، استان خراسان رضوی و کردستان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و از ویژه برنامه هایی که به همت معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی برای آنان تدارک دیده شده بود بهره مند شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) از مشترکات اهل سنت و تشیع است
پیش نشست‌های همایش «امام رضا(ع) در منابع اهل سنت» در سه شهر برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.