.

تشرف گروهی از طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان به حرم مطهر رضوی

گروهی 36 نفره از معتمدان و بزرگان طوایف اهل تسنن از استان سیستان و بلوچستان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

1395/2/6 دوشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، این گروه پس از توفیق زیارت حرم ثامن الحجج(ع) از کتابخانه، موزه مرکزی، گنجینه نفایس قرآن کریم، مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی و صحن ها و رواق های حرم امام رضا(ع) بازدید کردند.
عضو شورای شهر زاهدان در حاشیه این تشرف گفت: افتخار می کنم در مکانی مشغول به فعالیت هستم که پرچم سبز و متبرک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بر آن بر افراشته شده و تا کنون برای ما برکات زیادی به همراه داشته است.
حاج محمد مهدی گرگیج افزود: در این سفر با بسیاری از اقدامات و دستاوردهای آستان قدس رضوی آشنا شدیم که بسیار در خور توجه بوده که مسئولان و کارکنان این مجموعه به شایستگی حق مطلب را ادا کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) فرزند رسول گرامی اسلام(ص) است. ما اهل تسنن نیز به این امام همام ارادت داریم و به واسع بودن و شفیع قرار دادن بندگان صالح خدا و ائمه اطهار(ع) به نزد خداوند متعال معتقدیم.
گرگیج در حاشیه بازدید از موزه قرآن آستان قدس رضوی اظهار کرد: این مجموعه بسیار زیبا و ارزشمند است و قرآن های خطی و پوست نوشته ها به ارزش این موزه افزوده است.
وی افزود: مرکز نمایشگاه‌ها و همایش های آستان قدس رضوی ما را با فعالیت های این آستان مقدس در زمینه های اقتصادی، درمانی، عمرانی، فرهنگی و... آشنا می کند که بسیار برای زائران دیدنی، جذاب و مفید است.
عضو شورای شهر زاهدان، به اقدام خداپسندانه تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توجه و بزرگداشت یک ایرانی بلوچ اهل سنت که با ایثارگری جانش را برای نجات دانش آموزان فدا کرده، اشاره و عنوان کرد: ما برادران اهل تسنن از این عمل خداپسندانه قدردانی و تشکر می کنیم و معتقدیم این گونه اقدامات در برقراری صلح و آرامش و وحدت هر چه بیشتر اهل تسنن و برادران شیعی بسیار موثر است.
وی با بیان اینکه ما در کنار برادران شیعه خود در نماز جمعه شرکت کردیم و انتظارمان این است که تمام مسلمانان از تندروی بر علیه هم پرهیز کنند، اضافه کرد: اسلام منادی وحدت است و رهبری نظام جمهوری اسلامی را فردی با درایت، بزرگوار، دوراندیش، خبره و اسلام شناس بر عهده دارند. ایشان همواره بر رعایت خط قرمزهای مذاهب اسلامی توجه ویژه ای داشته اند و مسلمانان را همواره به وحدت و برادری ترغیب می کنند.
گرگیج تصریح کرد: از آستان قدس رضوی و خادمان این بارگاه منور که با روحیه باز و برادرانه ما را در آغوش گرفتند و به نحو احسن به این گروه خدمات ارزنده ای ارائه دادند، بسیار سپاسگزاریم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) از مشترکات اهل سنت و تشیع است
پیش نشست‌های همایش «امام رضا(ع) در منابع اهل سنت» در سه شهر برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.