.

یک زائر سیستانی:

اهل سنت به امام رضا(ع) ارادت خاصی دارند

یکی از کارکنان آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان، در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی گفت: اهل سنت به ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع) ارادت ویژه ای دارند.

1395/2/7 سه‌شنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، محمد علی شریک، همراه گروه 36 نفره از معتمدان و بزرگان طوایف مختلف اهل تسنن از استان سیستان و بلوچستان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و ضمن توفیق زیارت حرم ثامن الحجج(ع) از کتابخانه، موزه مرکزی، گنجینه نفایس قرآن کریم، مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی و صحن ها و رواق های حرم امام رضا(ع) بازدید کردند.
وی اظهار کرد: آستان قدس رضوی خدمات ارزنده بی شماری برای رفاه حال زائران ارائه داده است و دیدن عشق و ارادت معنوی خادمان و مسئولان آستان قدس رضوی در خدمت به زائران برای هر بیننده ای جالب و شگفت انگیز است.
شریک، با بیان اینکه به برکت وجود مضجع نورانی حضرت رضا(ع)، اقدامات، برنامه ریزی ها و فعالیت‌ها در حوزه های علمی و اعتقادی مدیران و کارکنان ارشد مجموعه حرم مطهر رضوی در جهان اسلام الگو است، تصریح کرد: بی‌تردید این دستاوردها، حاصل اقدامات گسترده آستان قدس رضوی در زمینه های مختلف به ویژه در موضوعات فرهنگی است که با مدیریت، تعهد و تخصص گرایی میسر شده است.
وی با اشاره به اینکه برای چهارمین بار است به این آستان مشرف می شوم، ابراز کرد: نخستین بار است که از نزدیک با فعالیت های این مجموعه عظیم آشنا می شوم. این گونه بازدیدها موجب می شود مردم با سنن و آداب هم آشنا شوند و در صورتی که این ارتباطات به صورت مستمر و پایدار باشد، موثر و مفید خواهد بود.
این زائر اهل سنت به جذابیت های گنجینه نفایس و موزه قرآن آستان قدس رضوی اشاره و عنوان کرد: قرآن های دست نوشت و منسوب به ائمه اطهار(ع) بسیار دیدنی و جذاب است و ما را با تاریخ گذشتگان آشنا می کند، زیرا مردم ایران مردمی تاریخدان بودند و تاریخ گدشتگان همواره ازاهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.
وی برنامه‌های تدارک دیده شده این آستان مقدس برای زائران غیرایرانی را بسیار مفید دانست و تصریح کرد: زائران زیادی از سراسر جهان با زبان‌، ملیت و فرهنگ های مختلفی به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف می شوند که برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند به شناخت فعالیت‌ها و بخش های مختلف این بارگاه منور کمک شایانی کند.
محمد علی شریک افزود: خادمان امام هشتم(ع) باید قدر خودشان را بدانند که توفیق خدمتگزاری در این آستان مطهر، نصیبشان شده است.

بیشتر بخوانید:
- بزرگان اهل سنت و زیارت امام رضا علیه السلام
- جایگاه امام رضا علیه السلام  نزد اهل سنت


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
 به برکت وحدت، شیعه و سنی مقابل استکبار ایستاده‌اند
اندیشه‌ها و دیدگاه‌های بزرگان اهل سنت درباره امام رضا(ع) تبیین شد
امام رضا(ع) امامت فرازمینی، فرامذهبی و فرامکانی داشتند
سومین پیش نشست همایش «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» برگزار شد
محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) از مشترکات اهل سنت و تشیع است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.