.

دعوت تولیت آستان قدس رضوی از آحاد مردم برای همراهی در احداث «زائر شهر»

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم آغاز عملیات احداث فاز یک اولین «زائر شهر»، از آحاد مردم و خیران برای مشارکت در احداث این زائر سرا دعوت کرد.

1395/4/3 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در آئین کلنگ زنی فاز یک اولین زائر شهر توسط آستان قدس رضوی، تسهیل زیارت زائران در طول سفر و از مبدا تا مقصد را هدف آستان قدس رضوی خواند و اظهار کرد: احداث این زائرسرا در راستای تحقق هدف تسهیل زیارت برای زائران امام رئوف، علی بن موسی الرضا علیه اسلام بوده و اگرچه اولین تجربه به حساب می آید، اما قطعا آخرینش نخواهد بود.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان،‌ با بیان اینکه «خدمت به مردم با مشارکت مردم» شعار محوری آستان قدس رضوی است، خاطر نشان کرد: این مرز و بوم همواره شاهد ایثارگری ها، رشادت‌ها و خیرخواهی مردمش در طول تاریخ بوده و این احسان‌ها و دگر خواهی‌ها خصوصا در ارتباط با امر معنوی زیارت حضرت رضا(ع) همواره شکوه و تجلی ویژه‌‌ ای دارد.
وی افزود: حضور و همراهی مردم برای موفقیت در هر امری یک اصل کلیدی است و در مسیر تسهیل زیارت نیز این حضور بسیار حائز اهمیت است. بنابراین آستان قدس رضوی از آحاد ملت شریف و خیر ایران اسلامی برای همکاری و همراهی در احداث زائر شهر امام رضا(ع) در قالب نذر، وقف و سایر نیات حسنه دعوت می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در حوزه کمک به محرومان نیز مشارکت مردم را راهگشا دانست و اضافه کرد: ‌در مقوله مبارک احسان و کمک به محرومان نیز آستان قدس رضوی نقش محور و میانجی را دارد که خدمات را از مردم گرفته و در اختیار نیازمندان و محرومان قرار می‌دهد.
وی احداث زائر سراهای ارزان قیمت را در تسهیل شرایط حضور ارادتمندان امام رضا(ع) در مشهد مقدس بسیار موثر برشمرد و گفت: هرچه شرایط حضور زائران برای تشرف به مشهد بیشتر تسهیل‌ شود، قطعا زائران بیشتری توفیق حضور در مشهد و تشرف به بارگاه مطهر رضوی را خواهند یافت. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی وجود زائر سراهای ارزان قیمت در مشهد را ضروری خواند و گفت: باید برای زائران کم درآمد شرایط اسکان مطلوب و در شأن میهمانان حضرت امام الرئوف(ع) را فراهم کرد.

زیارت؛ مدرسه تعلیم بشریت است
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه «زیارت بزرگترین سرمایه کشور، نظام، پشتوانه امنیت ملی و الهام بخش جهان اسلام است» تصریح کرد: امر زیارت الهام بخش آزادگی، مدرسه انسان سازی و جایگاه تعلیم بشریت است. در این بارگاه منور پایداری بر ارزش‌ها، مقاومت در راه هدف، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه صلات، عمل به زکات، دشمنی با دشمنان دین و یاری دوستان دین از سنت نبوی و سیره رضوی در محضر عالم آل محمد(ع) به زائران آموخته می‌شود و دلیل هجمه و تهدید علیه زیارت توسط مستکبران نیز همین موضوع است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری زیارت را موضع برتر اسلام نسبت به دشمنان دین دانست و ابراز داشت: در آستان قدس رضوی چگونه زیستن و طی طریق سعادت تعلیم می‌شود و بزرگترین وظیفه دست اندرکاران این بارگاه منور فراهم آوردن آرامش و بستر لازم برای این تعلیم و تعلم معنوی و الهی است.
وی بر احداث زائر سراهای ارزان قیمت در مشهد مقدس تاکید کرد و گفت: بدون تردید موضوع تسهیل زیارت یکی از دغدغه های اصلی تمامی مسئولان و عموم مردم پس از انقلاب اسلامی بوده است و امیدواریم با همراهی مردم و همت مسئولان این نهضت اشاعه و توسعه یابد.
گفتنی است؛ «زائر شهر» در سه فاز و برای اسکان ۲۰ هزار نفر در زمینی به وسعت ۳۵ هکتار در ورودی مشهد از سمت بزرگراه باغچه احداث می شود که در مرحله نخست عملیات اجرایی در ۱۰ هکتار برای ایجاد فضای اسکان چهار هزار و ۵۰۰ نفر آغاز شد.
لازم به ذکر است؛ احداث این مجموعه در راستای بند دوم منشور هفت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در حکم تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر رسیدگی به امور زائران به ویژه محرومین و مستضعفین صورت گرفته است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تولیت آستان قدس رضوی
مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران در حفظ و صیانت از منافع ملی یکپارچه‌اند
امروز کشور ما نیازمند مدیران جهادی با روحیه «ما می‌توانیم» است
حوزه‌هاي علميه در عرصه مسائل اجتماعی و سیاسی حضور فعال داشته باشند
امنیت کشور مرهون بیداری و هوشیاری مردم متدین است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.