.

مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار می کند؛

از «اندیشه سیاسی تشیع» تا «عوامل شیعه‌هراسی» در نشست‌های تخصصی عرب زبانان

به همت مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی سلسله نشست‌های تخصصی با موضوع «نگاهی به جهان تشیع از منظر آینده پژوهی و جایگاه آن در جهان معاصر» ویژه زائران عرب زبان برگزار می شود.

1395/4/7 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: در طول ماه مبارک رمضان نشست‌های تخصصی با موضوع «نگاهی به جهان تشیع از منظر آینده پژوهی و جایگاه آن در جهان معاصر» برگزار می شود که مخاطبان آن جوانان و نخبگان عرب زبان از کشورهای مختلف خواهند بود.
محمد جواد هاشمی‌نژاد گفت: این نشست‌های‌‌ تخصصی با موضوع «مفهوم‌شناسی ژئوپولوتیک اندیشه سیاسی تشیع»، «عوامل شیعه‌هراسی و راه‌های مقابله با آن» و «جوامع شیعی در خاورمیانه» و «تلاش برای خروج از انزوا» با حضور اساتیدی همچون شیخ‌شفیق جرادی و آیت‌الله محسن حیدری در این ایام برگزار می شود.
وی افزود: نخستین جلسه این نشست‌ها، 5 تیر با حضور آیت الله محسن حیدری؛ عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز با موضوع «مفهوم شناسی ژئوپولیتیک در اندیشۀ سیاسی تشیّع» از ساعت 17 تا 19 در بنیاد پژوهش ‌های اسلامی آستان قدس رضوی واقع در دور برگردان بست طبرسی حرم مطهر رضوی برگزار شد.
هاشمی‌نژاد بیان کرد: در سال‌های گذشته نیز سلسله نشست‌هایی با موضوعات مختلف عناوین با محوریت جهان اسلام و سیره حضرت رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع) برگزار می‌شد که بحث های مطرح شده در آن در کتابی با عنوان مجموعه مقالات نشست‌ها به زبان عربی به چاپ رسیده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
برگزاری 120 نشست «حلقه‌ معرفت» ویژه زائران غیر ایرانی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.