.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛

تولید 320000 جلد کتاب ویژه دهه آخر صفر در حرم مطهر رضوی

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: بنا بر برنامه های پیش بینی شده 320 هزار جلد کتاب ویژه دهه آخر صفر به همت معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی تولید و چاپ می شود.

1396/7/17 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام سید جلال حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: در دهه آخر ماه صفر  که مصادف با اربعین حسینی و وفات حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) است اداره تولیدات فرهنگی برنامه های ویژه‌ای را در غالب تولید کتاب، برشور، سی دی های صوتی و فلش کارت تدارک دیده است.
وی با اشاره به اینکه این تولیدات با توجه به گروه‌های سنی متفاوتی تهیه می شوند که از طرق مختلف در اختیار زائران بارگاه منور رضوی قرار خواهد گرفت، گفت: با توجه به اهمیت مناسبت‌های دهه آخر صفر و لزوم کارکرد فرهنگی تولیدات معاونت تبلیغات اسلامی در راستای تبیین مفاهیم اسلامی دو عنوان کتاب ویژه دهه آخر صفر تولید شده و در مرحله نهایی برای چاپ است.
وی با بیان اینکه کتاب مجله پابوس از جمله محصولاتی است که برای اولین بار در دهه آخر صفر رونمایی و چاپ می شود، تصریح کرد: این کتاب مجله با محتوای آموزه هایی برای زیارت مطلوب با قلم سعیده تیمورزاده در انتشارات آستان قدس رضوی و با شمارگان بالغ بر 120هزار نسخه در 72 صفحه و با  سه سر فصل شامل آموزه های قبل زیارت، حین زیارت و بعد از زیارت چاپ و منتشر می شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: این کتاب فاقد رده بندی سنی بوده و برای عموم زائران قابل استفاده خواهد بود و در ایام دهه آخر صفر در برنامه های فرهنگی حرم مطهر و پایگاه های اطلاع رسانی  برای زائران گرامی توزیع می شود.
حسینی گفت: همچنین کتاب «هیئت» ویژه عزاداران با محتوای جایگاه عزاداری اهل بیت(ع) و مجالس ذکر توسل توسط مدیریت فرهنگی  در 52 صفحه و شمارگان 200 هزار نسخه  منتشر و همزمان با دهه آخر صفر توزیع می شود.
 وی افزود: این کتاب در شش سر فصل فلسفه و ثمره عزاداری برای اهل بیت(ع)، تاریخچه عزاداری اهل بیت(ع)، سیره اهل بیت(ع) در عزاداری حسینی، الگوی مطلوب عزاداری، انحرافات عزاداری و تکالیف عمومی در برابر عزاداری ارائه مطلب می  کند و در ایام دهه آخر ماه صفر در کیوسک های راهنمای زائر حرم مطهر رضوی و در بین زائران بارگاه منور امام هشتم(ع) توزیع خواهد شد.
حسینی خاطرنشان کرد: در ایام دهه آخر صفر ایام مجله نور الهدی در سال 96 ویژه کودکان و نوجوانان نیز منتشر خواهد شد که مجله کودکان نورالهدی با شمارگان 20هزار نسخه و مجله نوجوانان نور الهدی با شمارگان 30هزار نسخه انتشار خواهد یافت و برای مخاطبین نورالهدی در سراسر کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد.
حسینی گفت: نشریه نورالهدی علاوه بر ارسال رایگان برای مخاطبان نورالهدی در سراسر کشور بر روی گیشه های مطبوعات در شهر های مشهد، قم، تهران و شیراز عرضه خواهد شد.
وی افزود: با توجه به مناسبت ایام دهه آخر ماه صفر در هر یک از این مجلات چندین مطلب ویژه با موضوعات اربعین حسینی، وفات حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به همراه متنوع ترین مطالب ویژه گروه های سنی کودک و نوجوان  بیان خواهد شد.
حسینی گفت: در صفحات پایانی دو کتاب «هیئت و پابوس» مسابقه کتابخوانی تهیه شده است که علاوه بر امکان شرکت در مسابقه به صورت حضوری در حرم مطهر رضوی از طریق مطالعه کتاب و انداختن پاسخنامه در صندوق مسابقات فرهنگی  و یا ارسال رایگان پاسخ نامه از طریق پست، امکان حضور در مسابقه به صورت مجازی با مراجعه به بخش مسابقات پرتال جامع معاونت تبلیغات اسلامی استان قدس رضوی به نشانی razavi.aqr.ir نیز فراهم است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
ارائه پیام معارفی ویژه رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع) در حرم مطهر رضوی
تشریح برنامه‌‏های سخنرانی و عزاداری دهه پایانی صفر درحرم رضوی
معرفی برنامه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در دهه آخر صفر
ارادت‌هایی که زیر خیمه اهل بیت(ع) سبز می‌شوند
اعلام ویژه برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه آخر صفر
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.